Pavel Florián na maďarském šampionátu nastoupil ve dvouhře a společně s Ondřejem Kopřivou z Dobrušky pak hrál i čtyřhru.

Špatná hodina

Ve dvouhře čekal Floriána  v současné době 132. hráč světového žebříčku – Lucas Chlaerbout z Francie. Los to byl určitě přiměřený, neboť Pavel na jaře tohoto roku Francouze porazil. Zápas začal zcela jasně v režii Floriána, který v úvodu vedl 7:1, hrál v pohodě a soustředěně. Za tohoto stavu však nastal úplný obrat – a za chvilku to bylo 7:15. Soupeř sice ve svojí hře vůbec nic nezměnil, ale prostě nastal  výpadek. Přesto se Florián  dostal opět do hry. První set prohrál, ale pak ve  druhém byl znovu nahoře  a v koncovce vedl 18:16. Ani to však nestačilo k vítězství. Po čtyřiatřiceti minutách Florián celý zápas ztratil ve dvou sadách.

"Seděl jsem za Pavlem u kurtu. A už prostě poznám, jestli mu to jde. I když se snažil ze všech sil, nedokázal v sobě něco překonat. Po zápase byl smutný, i on cítil, že to nebyla jeho hodinka," okomentoval nepovedený zápas trenér Radek Votava.

Náprava v deblu

Co se Pavlu Floriánovi nepovedlo ve dvouhře, to se naopak podařilo ve čtyřhře hrané s Ondřejem Kopřivou ze Sokola Dobruška.

V prvním kole čekala náš pár dvojice Hattens a Kany z Dánska, která například nedávno vyhrála stejně bodovaný turnaj na Islandu. Opět těžký soupeř do prvního kola, navíc když Pavel s Ondřejem  spolu ve čtyřhře teprve začínají. Zápas se ale oběma skvěle vydařil a v dramatickém třísetovém souboji zvítězili po 52 minutách 19:21, 23:21 a 21:17. První set byl zcela vyrovnaný, ale koncovku zvládla daleko lépe dvojice z Dánska. Podobně tomu bylo i v setu druhém. V druhé polovině sady dánská dvojice mohutně dotahovala manko od stavu 20:16, ale  samotný závěr dopadl dobře. V rozhodujícím setu už byla naše dvojice po celou dobu lepší a diktovala tempo hry.

Ještě tentýž den večer se český debl střetl s nasazeným párem Christensen a Myhre z Norska. V tomto zápase zopakovali Pavel s Ondřejem velmi dobrý výkon z úvodního kola a po setech 21:18 a 21:13 postoupili mezi osm nejlepších párů turnaje.

Čtvrtfinále druhý den pak bylo rozhodně velkou výzvou. „Švédská dvojice ale zvládla celý zápas výborně a nedala klukům moc šancí. To, co se dařilo v pátek, a to zvládnout skvěle podání i příjem a postupně se dostat do útoku, to se naopak v tomto zápase nedařilo," hodnotil turnajovou stopku kouč Votava.
Po sedmadvaceti minutách a setech 14:21 a 11:21 Florián s Kopřivou do semifinále nepostoupili a z Maďarska vezli přesto velmi cenné  5. místo.

„Ve čtyřhře to byl od Pavla s Ondrou velice pěkný a nadějný výkon. První zápas byl i pro mě velkým překvapením. Klukům to šlo opravdu dobře a od podání přes příjem byli velice silné dánské dvojici rovnocennými soupeři. V polovině a koncovkách  setů bylo ale znát, jak jsou Dánové dobří. Udělat poslední bod v setu bylo moc těžké. Ve třetí sadě se to ale již otočilo. Druhý zápas byl pokračováním toho prvního. Norové dostali doslova na frak, od začátku do konce to bylo o velké převaze našeho páru. Je hodně cenné, že se klukům podařilo potvrdit výborný výkon ve dvou zápasech po sobě. Čtvrtfinálový zápas ovšem byl zcela opačný. Švédové byli takticky velice dobře připravení, dominovali od podání a příjmu a v prvních dvou třech  úderech. Vůbec se nám nedařil přechod do výměn, a to bylo rozhodující. Jsou tam i určité taktické chyby, které je potřeba v klidu analyzovat a odstranit," má jasno českokrumlovský trenér Radek Votava.