Turnaj první kategorie International Series – mezinárodní mistrovství dospělých Rumunska s dotací 5000 USD – absolvoval v barvách českokrumlovského badmintonového oddílu Pavel Florián.

Konec s jedničkou

Hráč českokrumlovského SK Badminton cestoval do rumunského Temešváru spolu s trenérem Radkem Votavou. Ve čtyřiasedmdesátičlenném startovním poli byl Pavel Florián nalosovaný přímo do hlavní soutěže.

V prvním kole mužské dvouhry Florián porazil Raje Popata z Walesu ve dvou setech (24:14, 23:21). Poté ve druhém kole ale nestačil na prvního nasazeného Stefana Wojcikiewicze z Kanady, kterému podlehl rovněž ve dvou sadách (18:21, 16:21) – a z Temešváru si odvezl celkové deváté místo a 920 bodů do světového žebříčku.

Očima trenéra

Vystoupení svého svěřence na rumunském šampionátu hodnotil trenér Radek Votava po návratu do Českého Krumlova takto: „Pavel hrál v Rumunsku poměrně nevyrovnaně a střídal velice dobré a zcela špatné momenty. V prvním kole byl jasně lepší než jeho soupeř. I tak připustil ve druhém setu velice nepříjemný stav v poměru 16:20.

Ve druhém zápase hrál s prvním nasazeným hráčem turnaje, který spolupracuje se světovou badmintonovou akademií. V prvním setu Pavel po celou dobu prohrával a v kontaktních okamžicích se nedokázal zklidnit, když vždy udělal zcela jednoduché chyby. Ve druhém setu se Pavel se soupeřem střídal o vedení, ale v samotném konci sady přišlo opět příliš mnoho nevynucených chyb.

Přesto nehodnotím Pavlův výkon v Rumunsku jako špatný. Nebyl ovšem v dobrém rozpoložení, což se ale při takové náročnosti trénování a četnosti turnajových startů prostě stává. Popata měl podle papírových předpokladů porazit, a to zvládl. Ve druhém kole proti Wojcikiewiczovi prokázal, že porážet hráče pohybující se okolo první padesátky světového žebříčku je dnes v jeho možnostech.“

Mezinárodní mistrovství Rumunska 2010 – dvouhra muži: 9. Pavel Florián (SKB Český Krumlov).

Radek Votava, Karel Vosika