Nadační fond Naděje pro Erička byl založen v roce 2020 na základě narození malého bojovníčka, který z důvodů vývojové vady přišel na svět s handicapem pravé ruky, která končí před zápěstím. Záměrem fondu je pomoci Eričkovi a dalším nemocným a handicapovaným dětem co nejvíce se přiblížit životu jejich zdravých kamarádů a nabídnout podporu i jejich rodičům.

Ve čtvrtek nadace uspořádá v zámeckém resortu v Hluboké golfový turnaj Hra pro Erička, jehož cílem je pomoci nashromáždit dostatek finančních prostředků do doby, kdy nastane správný čas na nákup bionické ruky.

„Dobrovolným darem na transparentní účet následně společnou hrou přispějeme k pořízení této velmi drahé kompenzační pomůcky, která Eričkovi usnadní jeho každodenní život,“ říká Eričkův děda, bývalý výborný českobudějovický obránce a hokejový reprezentant Milan Nedoma.

Minimální výše daru je tři tisíce korun, celá částka bude využita pro podporu nadace.

Hlavní ambasadorem turnaje je trojnásobný nejlepší hráč hokejové extraligy a současná největší hvězda českobudějovického Motoru Milan Gulaš.

Jaroslav Modrý převzal hokejisty Motoru.
V červnu je s kádrem spokojený každý, směje se nový kouč Motoru Jaroslav Modrý

Zahrát golf si ale přijdou i další významné hokejové osobnosti Radek Ťoupal, Vladimír Hudáček, Roman Vráblík, Petr Šenkeřík, Ivan Lytvynov a řada dalších.

„Přijďte si zahrát s fotbalovými i hokejovými reprezentanty a dalšími známými osobnostmi,“ zve Nedoma všechny zájemce o podporu dobré věci.

Pro nehrající doprovod bude připravena golfová akademie na driving range pod vedením profesionálního trenéra.

Přihlásit se do turnaje je možné na e – mailové adrese: recepce@golfhluboka.cz, tel. 776826376. Informace o turnaji: susserova@czdga.cz, tel. 775707370.