Velmi uspěla Hana Milisová (SKB Český Krumlov) v kategorii 35+, která obhájila bronzovou medaili z předchozího ME před dvěma lety ve dvouhře a tentokrát ještě přidala druhou bronzovou ze smíšené čtyřhry, kterou hrála s Janem Fröhlichem z Benátek.

V prvních zápasech dvouhry to bylo pro Milisovou lehčí, když Španělku Serannovou (21:15, 21:8) a pak i Němku Schmidtovou (21:10, 21:15) porazila hladce ve dvou setech. O semifinále však již musela zabojovat proti další Němce Lakermannové, která oba sety (21:17, 21:19) hodně vzdorovala. Krumlovačka však zápas zvládla, což znamenalo postup a jistou bronzovou medaili. U té to nakonec zůstalo, protože v boji o finále uspěla Angličanka Dixová, které naše hráčka v třísetové bitvě (10:21, 21:16, 18:21) podlehla.

Ve smíšené čtyřhře se Milisová s Fröhlichem rovněž probojovali do semifinále, kde jim opět vystavili stopku Angličané, mix Marritt a Pantaneyová, kteří jim zmařili sen o finále (14:21, 11:21).

Na startu byl také křemežský Michal Koudelka, který ve dvouhře v prvním kole porazil Slováka Sochu (21:12, 21:12), pak zdolal i Chorvata Sabana (19:21, 21:16, 21:14) a po prohře se Švédem Nilssonem (6:21, 10:21) skončil ve své kategorii na pěkném 17. místě. Ve čtyřhře mužů se Koudelka s Jiráskem (Praha) po porážce v 1. kole se umístili na 33. místě.

Další medaili, a to také bronzovou, vybojovala ve dvouhře žen kategorie 40+ krumlovská odchovankyně a dlouholetá hráčka SKB Český Krumlov, Marcela Exl Hrubešová, která žije v Německu a tuto zem také na ME veteránů reprezentovala. Její první start na ME seniorů ji zastihl v dobré formě, když z deseti zápasů jich sedm vyhrála.

„Obdivuhodné badmintonové i lidské výkony, nasazení a bojovnost Hany i Marcely. Jenom smekám a blahopřeji! Jsem rád, že jejich badmintonový život je nebo byl spojený i s naším klubem. Cítím hrdost a ještě jednou oběma palec nahoru!“ vzkazuje předseda krumlovského badmintonového klubu Radek Votava.