Zářným příkladem tohoto tvrzení je vystoupení českokrumlovské ostřílené hráčky Hany Milisové, která si již dlouhá léta udržuje vysoký standard na absolutní špici českého badmintonu. Hanka se opět blýskla třemi vítězstvími na celostátním turnaji. Je obdivuhodné, že se nebojí ani startů ve dvouhrách, i když je o ní známo, že má raději párové disciplíny. Ale ona je prostě univerzál a může hrát na jakémkoliv postu – a navíc skvěle!

Do bojů při VC Plzně již v pátek zasáhli kvalifikanti. Z okresních zástupců to byla mladá teprve nastupující generace v podobě krumlovské Sabiny Milové, jež ve čtyřhře hrála s Bertou Ausbergerovou z SK Prosek Praha a ve smíšené čtyřhře nastoupila s křemežským juniorem Petrem Beranem. V obou disciplinách naši postoupili do hlavní soutěže. V kvalifikaci ještě startoval další křemežský mladík Jindřich Kukač, kterému se však postoupit nepodařilo. Podobně jmenovaný křemežský hráč se svým oddílovým partnerem Petrem Pirtyákem neprošli kvalifikací ani ve čtyřhře mužů.

V sobotu byla hlavní soutěž zahájena smíšenou čtyřhrou, ve které měla Milisová za partnera jehnického Šelonga. Po téměř bezchybných výkonech se probojovali až do finále a tam hladce porazili dvojici Jelínek a Kurzová (Brno / Astra Praha) ve dvou sadách (21:10, 21:9).

Ve hře ještě byl i mix Beran a Milová, který úspěšně přešel první kolo. Ve druhém však mladí Jihočeši již podlehli domácímu páru Louda a Kolářová ve dvou vyrovnaných setech (16:21, 18:21).

Ve dvouhře znamenalo pro Milovou stopku první kolo, kde podlehla nasazené Kolářové z Doubravky ve třech setech (21:14, 16:21, 11:21).

Milisová naopak v singlu porážela jednu soupeřku za druhou. Nejvíce se zapotila v „osmičce" s mladou Zelinkovou z pražského Proseku (17:21, 21:19, 21:15), aby v neděli ve finále doslova rozdrtila Vackovou z Králova Dvora (21:11, 21:13).

Dvouhra mužů zastihla juniora Petr Berana v dobré formě. Po výhře nad Machačem z pražského Meteoru (21:10, 21:17) postoupil do druhého kola proti nasazenému Ptáčkovi z Kopřivnice, kterému však ve třech setech podlehl (8:21, 21:13, 8:21).

Čtyřhra žen je oblíbená disciplína obou Krumlovaček, což také obě dokázaly umístěním na stupních vítězů. Milová s Ausbergerovou z Proseku Praha se přes kvalifikaci probojovaly až do semifinále, kde pak podlehly v třísetovém napínavém souboji s Kurzovou a Zychovou z pražské Astry (20:22, 21:19, 22:24)! Milisová se svoji téměř stálou partnerkou Eliškou Maixnerovou šly do finále bez ztráty setu a ani tam se přemožitelkám Milové s Ausbergerovou nepodařilo na ně sadu uhrát, a tak z toho byl jasný výsledek ve dvou setech (21:13, 21:15) – a třetí zlato pro Hanu Milisovou.

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů z Českokrumlovska při Velké ceně Plzně 2015:

Dvouhra – muži: 9. Beran, Kukač (oba Křemže) kvalifikace, ženy: 1. Milisová, 17. Milová (obě SKB ČK).

Čtyřhra – muži: Kukač / Pirtyák (Křemže) kvalifikace, ženy: 1. Milisová / Maixnerová (SKB ČK / ZM Praha), 3. Milová / Ausbergerová (SKB ČK / Prosek Praha).

Smíšená čtyřhra: 1. Šelong / Milisová (Jehnice / SKB ČK), 9. Beran / Milová (Křemže / SKB ČK).

Jiří Frendl