Volejbalisté Českých Budějovic dnes rozehrají první sérii v play off. Ve čtvrtfinále přivítají dnes a zítra v 18 hodin osmé Brno

Slabí odpadnou, ti nejlepší pozvednou trofej nad hlavu.

A mezi ty slabé se českobudějovická mašina rozhodně nepočítá. Je totiž hlavním adeptem na celkové vítězství. Povede se trenérovi Janu Svobodovi stejný kousek, jaký se podařil jeho předchůdci Petru Bromovi před rokem?

Zatím mají obhájci titulu našlápnuto dobře. V základní části extraligy prohráli ze třiceti zápasů  jen třikrát – dvakrát doma s Příbramí a v předposledním kole v Praze. A díky sobotní porážce druhého Liberce doma s Brnem vyhráli základní část.  

To  se jim povedlo i v loňském roce. Českobudějovický tým vyhrál základní část se sedmi porážkami ve 33 odehraných zápasech. V play off poté vyřadil  postupně Ústí nad Labem a Příbram, ve finále pak zdolal Ostravu.

Letos stojí Jihostroji v cestě jako první Brno. To si právě díky překvapivé výhře v Liberci zajistilo poslední postupové místo do vyřazovací části domácí nejvyšší soutěže.
První utkání čtvrtfinálové série začíná dnes v 18 hodin ve stánku českobudějovického Jihostroje. Druhé pak zítra ve stejný čas. „Nálada v týmu je dobrá  a na zápas se už moc těšíme,“ hlásí budějovické libero  David Juračka.

Podle papírových předpokladů by měly mít zápasy i celá série rychlý průběh.
Talentovaný volejbalista ve službách mistrovského celku ale zdvihá varovně prst. „Není radno si s nimi zahrávat, když se jim daří, dokážou být velice nepříjemní. Budiž nám ponaučením jejich poslední zápas s Libercem,“ podotýká Juračka.

Jihomoravany diriguje na postu nahrávače odchovanec Jihostroje Ondřej Fučík, tahounem je navrátilec z Egypta smečař Vladimir Katona.   Vítězství Brna, díky kterému Jihočeši vyhráli základní část před Libercem, pro Davida Juračku až tak překvapivé nebylo.   „Kluky z Brna znám, vím, že umí hrát dobrý volejbal. Šlo jim o play off, a tak hodně zabojovali a povedlo se. Nezdá se mi jejich vítězství nad Duklou podivné. Když se daří, porazit můžete  i silnějšího,“ říká libero.

Trenér českobudějovických mistrů by měl mít kádr v plné síle, v pořádku by měli být i oba univerzálové Jakub Novotný a Radek Motys. Všichni už se připravují na dnešní zápas. Tedy kromě smečaře Martina Procházky, jenž má stále ruku v sádře.

    Čtvrtfinálové dvojice:
České Budějovice – Brno
Liberec – Zlín
Ostrava – Benátky nad Jizerou
Příbram – ČZU Praha

    Rozpis čtvrtfinále
21.3. Č. Budějovice    –    Brno
22.3. Č. Budějovice    –    Brno
25.3. Brno – Č. Budějovice     (17)
26.3. Brno – Č. Budějovice     (17)
29.3. Č. Budějovice    –    Brno

*   1. kolo play off se hraje na 3 vítězné zápasy
** Všechna domácí utkání začínají v 18 hodin, změna jen v případě TV přenosu.