Čtveřice krumlovských nadějí vyrazila do Písku, aby změřila síly s šestnácti přihlášenými protihráči. A snaha se vyplatila, když Jan Houška si z turnaje vezl bronz ve dvouhře, společně s Vojtěchem Pimparou pak zvítězili ve čtyřhře. Krumlovský LTC se tak může pyšnit dalšími medailovými úspěchy.

Jan Houška, Vojtěch Pimpara, Filip Gráfek a Matěj Vachta. To jsou jména čtyř „mušketýrů", kteří startovali na turnaji kategorie C v Písku. Jednotliví hráči se výkonnostně i věkově liší, ale to, že se společně potkají na turnajích, je v individuálním sportu jako je tenis, velmi důležité. Všichni navzájem se totiž dokáží podpořit.

Zvlášť důležité to tentokrát bylo pro „benjamínka" kategorie mladších žáků Matěje Vachtu, pro kterého byl turnaj vůbec první zkušeností registrovaného závodního hráče. V prvním kole si vylosoval klubového kolegu Houšku, bojoval, ale na zkušenějšího soupeře zatím nestačil. Přemýšlivý sportovec však byl ihned po zápase schopen analyzovat každý míč, a tak jsou všichni v LTC přesvědčeni o tom, že pokud se mu nezadařilo na první pokus, bude se mu jistě dařit příště.

Filip Gráfek s Vojtěchem Pimparou tentokrát zůstali ve dvouhře pod medailovými stupni, když oba po úspěšných prvních zápasech nepostoupili mezi nejlepší čtveřici.

Do semifinále se naopak probojoval Jan Houška, který porazil domácího Čechala. V souboji o finále pak už nestačil na později stříbrného Trollera z Bohutína. Pro nadějného Krumlováka tak z toho byl dělený bronz.

Co se Houškovi nepodařilo v singlu, vynahradil si se spoluhráčem Pimparou ve čtyřhře. Po vítězství nad Petrem Leipnerem a Rostislavem Baďurou (oba TK Písek) prošli do finále, ve kterém zdolali dvojici Troller a Čechal. Pro oba žáky LTC to byla další zlatá medaile do sbírky. „Naštěstí jsme už s Honzou natolik sehraní, že jsme zápasy dovedli do vítězného konce. A vlastně pak i celý turnaj," poznamenal šťastný Vojtěch Pimpara. Znovu tak bylo vidět, že společně s Janem Houškou tvoří oba už stabilní deblovou dvojici a jsou schopni rozhodovat pro sebe důležité okamžiky v zápasech.

Kromě chlapců sbírala závodní zkušenosti také Nikola Vrabcová, která reprezentuje klub LTC ve stejné věkové kategorii mladších žáků. V Mníšku pod Brdy se jí podařilo postoupit do druhého kola singlu přesvědčivým vítězstvím ve dvou setech (6:2, 6:1) v souboji s domácí Karolínou Složilovou. V dalším kole však již nestačila na nejvýše nasazenou hráčku, dobříšskou Adélu Sedláčkovou.

Starší žáci doma

O víkendu 26. a 27. března se v krumlovském Tenis-Centru uskuteční halový turnaj starších žáků druhé nejvyšší republikové kategorie B.

Krumlovští Vojtěch Pimpara s Janem Houškou, oba věkem ještě mladší žáci, na domácích kurtech změří síly s dalšími třiceti soupeři z celé České republiky. Pořadatelé z krumlovského LTC tímto zvou diváky na kvalitní mládežnický tenis.

Jan Bohdal