V prachatické hale sehráli dospělí badmintonisté další krajský turnaj kategorie Grand Prix D. Mezi výpravami osmi oddílů jihu a západu Čech se neztratili hráči regionálního zástupce v barvách Sokola Křemže, kteří se tentokrát dostavili v silné sestavě.

Vedení křemežského oddílu bylo hlavně zvědavo jak se bude dařit nadějnému žákovi Petru Beranovi, který poprvé vyjel měřit síly s dospělými na takový typ soutěže.

V turnaji smíšených dvojic se představili v dobré formě Západočeši. Hráči z Podkletí se rozehrávali a skončili na šestém (Holeček a Weberová) resp. sedmém místě (Koudelka a Motejlová).

V soutěži dvouher mužů pak přišlo velké představení mladičkého hráče Křemže. Petr Beran porážel postupně jednoho favorizovaného soupeře ze druhým, když zkušenosti a fyzickou převahu přehrával hbitostí, badmintonovým uměním i obrovskou vůlí po vítězství a žádný míč pro něj nebyl ztracený. Výborně hrál i další křemežský hráč Petr Pirtyák, a tak nebylo divu, že se oba postavili proti sobě ve finálovém zápase. I v něm se lépe dařilo mladému Beranovi, který vybojoval pro Křemži (a hlavně pro sebe) první velmi cenné vítězství. K druhému místu Pirtyáka přidali dělené sedmé místo již zkušení Martin Koudelka a Jiří Holeček. Na devátém místě skončili veteráni Václav Koudelka a Jan Bednář.

Stejně dobře si ve dvouhře žen vedla výborně hrající Martina Weberová, která s přehledem zdolala všechny soupeřky a zajistila tak pro Křemži druhé singlové zlato. Motejlová přidala páté místo.

Čtyřhra žen přinesla křemežské dvojici Weberová a Motejlová bronzovou příčku.

V dobrých výkonech pokračovali hráči Křemže i v mužských čtyřhrách. Suverénně prošli soutěží M. Koudelka a Pirtyák a hladce zvítězili i ve finále. V „malém“ finále o bronz se dobře doplňovali mladičký Beran a zkušený veterán Holeček, kteří odevzdali výborný výkon a skončili na vynikajícím třetím místě. Veteránům V. Koudelkovi a Bednářovi připadlo v silné konkurenci osmé místo.

Tři vítězství z pěti soutěží, to je velmi dobrá vizitka křemežských badmintonistů.

Václav Koudelka