Smůla provází českokrumlovské basketbalisty v tomto ročníku SOP pod bezednými koši.

Krumlovští se ani jednou nesešli v kompletní sestavě a navíc se stále rozšiřuje jejich marodka. K dlouhodobě zraněnému Kotousovi přibyl před časem Vaněček a nově i Chaloupka. Sice se uzdravil Moronga, ale v duelu s Týnem pro změnu z pracovních důvodů chyběli střelci Ziegelbauer a Al Ahmad.

SKB Český Krumlov – BK Týn nad Vltavou 60:97 (38:50)

Nováček soutěže, tým Týna, se zatím prezentuje pohlednou hrou a hlavně početnou lavičkou a vysokými hráči. V tomto složení dorazil i do našeho okresního města a především díky výškové převaze si odvezl vavříny vítězství.

Hned v úvodu se podařilo hostům odskočit na deset bodů (3. minuta – 0:10), ale domácí třemi trojkami v řadě (všechny Moronga, který jich v duelu zaznamenal hned 7) snížili v 5. minutě na rozdíl jediného bodu – 9:10. Druhá polovina první desetiminutovky však patřila znovu Týnským, kteří tuto fázi vyhráli poměrem 4:19 a po první čtvrtině vedli 13:29.

Ve druhé části nejprve domácí snížili, ale pak se zranil Chaloupka a musel odstoupit. Otřesení Českokrumlovští rázem ztratili podkošovou sílu, čehož hosté dokázali využít a odskočili na 25 bodů (17. minuta – 23:48). Time out přinesl zklidnění a vrácení SKB do zápasu. Po návratu na hřiště přidali domácí v obraně, v útoku čarovali Kupka (6 bodů), Moronga (3) a Holba (6) – a výsledkem bylo snížení manka na poločasových dvanáct bodů – 38:50.

Třetí čtvrtina začala poměrně slušně a ve 24. minutě byl rozdíl stále 12 bodů (42:54). Jenomže domácím jakoby vyschl střelný prach a nenašel se nikdo, kdy by se prosadil. Naopak, hosté jakoby onen ztracený prach našli a zvýšili úspěšnost střelby natolik, že jim do koše spadlo doslova všechno, na co sáhli! Výsledkem byla zdrcující prohra v této čtvrtině v poměru 4:21 (42:71).

V závěrečné periodě se Českokrumlovští probudili a vrátili se ke hře, kterou předváděli v první půli. Díky tomu se hrál vyrovnaný a pohledný basketbal bez zbytečného faulování. Zkušení hosté si ale dobře hlídali získaný náskok a nepustili domácí do žádného náporu.

Konečný výsledek sice hovoří o jednoznačném průběhu, ale nebylo tomu tak. Nebýt zranění podkošového hráče Chaloupky a střeleckého výpadku ve třetí čtvrtině, mohl se duel vyvíjet jinak.

Fakta – základní pětka a body SKB: Moronga 23 (7 trojek!), Kupka 13, Holba 8, Netušil 8, Chaloupka 2, střídali: Maurer 4, Mlčkovský 1, trojky: 10 (Moronga 7, Holba 2, Kupka 1), trestné hody: 3/1 (33,3%), čtvrtiny: I. 13:29, II. 215:21, III. 4:21, IV. 18:26.