Jindřichohradecká Get Better Academy podlehla slovenskému národnímu týmu do 18 let, Písek uspěl i podruhé, když si poradil s Mnichovem a má nakročeno do finále. V sobotu 15. února jsou na programu závěrečné zápasy ve skupinách, o den později pak v Jindřichově Hradci klání vyvrcholí souboji o konečné umístění.

Jindřichohradecká skupina

GBA Lions J. Hradec - Slovensko U18 76:86 (17:21, 34:40, 53:66)

V jindřichohradecké skupině domácí GBA stálo úvodní vítězství nad americkou Atlantou příliš mnoho sil a v utkání prosti Slovensku neměli potřebnou energii a postrádali i více nasazení. Výborně střílející soupeř hrál dobře pod oběma koši a připsal si zasloužený úspěch.

V úvodním utkání basketbalového turnaje  Young Guns GBA Invitational jindřichohradecká GBA porazila americkou Atlantu 81:76.
Basketbalisté GBA porazili Atlantu, Písek si poradil se Švédy

FC Barcelona - The Skill Factory Atlanta 89:81 (15:21, 35:38, 66:65)

V jindřichohradecké hale bylo k vidění výborné utkání fyzicky skvěle disponovaných týmů. Barcelona využila převahy na pozici podkošových hráčů, neboť se Američanům vyfauloval jeden z pivotů a další se zranil. Přestože se hráči Atlanty v závěru snažili bodově dotáhnout, španělský celek už si výhru vzít nenechal.

Písecká skupina

Sršni Sokol Písek - IBA Mnichov 80:63

Sršni měli výborný nástup a uvedli se třemi koši v řadě. Přestože v prvním poločase několikrát vedli o osm až deset bodů, Mnichovu se pokaždé podařilo manko dohnat. V druhé polovině písečtí basketbalisté zlepšili střelbu z perimetru a přestože hráli v nižší sestavě, předčili soupeře i na doskoku a mohli tak slavit druhé vítězství. Pokud v závěrečném utkání ve skupině porazí Valencii, zahrají si o prvenství v turnaji.

BK Rig - Valencia Basket 72:91 (17:15, 39:38, 59:67)

Střetnutí nabídlo plno krásných akcí. Valencia měla lepší start, ale švédská akademie ztrátu brzy dohnala. Favorit se více prosadil až ve třetí čtvrtině, kdy si vypracoval zhruba desetibodový náskok, který v závěrečné periodě ještě navýšil.

Písečtí Sršni a jindřichohradecká GBA poměří síly s mezinárodní konkurencí.
Do Písku a Jindřichova Hradce se sjely basketbalové velkokluby

Další program

Sobota 15. února

J. Hradec: Barcelona – Slovensko U18 (10.30), Slovensko – Atlanta (16), GBA Lions J. Hradec – Barcelona (18.15).

Písek: Valencia – Mnichov (10.30), Mnichov – Rig (16), Písek – Barcelona (18.15).

Neděle 16. února

J. Hradec: utkání o 7. místo (10), utkání o 5. místo (11.45), utkání o 3. místo (15), finále (17.15).