Štěstí se při losu usmálo i na jindřichohradeckou 5. základní školu na sídlišti Vajgar, která se může jako jediná na jihu Čech na podzim těšit na Olympijský trénink s některým z ambasadorů projektu.

„Sportu se v rámi výuky i mimo ni hodně věnujeme a jsme rádi, že máme odezvu od úspěšných profesionálních sportovců, které děti uvidí na vlastní oči,“ podotkl ředitel školy Pavel Štefl.

Ve škole plní disciplíny Odznaku všestrannosti i Olympijský diplom, takže se do projektu zapojují děti z prvního i druhého stupně. A není to poprvé, kdy byla tato základní škola mezi vylosovanými. Už vloni v březnu na trénink s dětmi zavítali bronzoví medailisté z olympiády a mistři světa trojskokanka Šárka Kašpárková a kajakář Jiří Prskavec.

„Projektu Sazka Olympijský víceboj se účastníme osmým rokem a návštěva úspěšných sportovců přímo ve škole je další motivací pro děti při jejich sportovních a pohybových aktivitách. Těší nás, že žáci plnili disciplíny i v době karantény, a tohle je pro ně odměna,“ konstatoval učitel tělocviku Tomáš Vybíral, který má ve škole projekt na starosti společně s kolegyní Andělou Mrkvičkovou.

Přesně před rokem byla navíc hradecká 5. základní škola na seznamu vylosovaných škol, které obdržely sportovní vybavení od firmy Hervis v hodnotě 60 tisíc korun. „Nakoupili jsme především různé druhy míčů, sady na stolní tenis a obměnili jsme i další vybavení. A třeba taky peněženky či sportovní tašky, které dostávají děti, jež školu úspěšně reprezentovaly na různých sportovních akcích, společně s vysvědčením,“ zmínil Tomáš Vybíral.

Sazka Olympijský víceboj je společný projekt Českého olympijského výboru a Sazky, který má za cíl ukázat dětem sport jako přirozenou součást zdravého životního stylu. Olympijský trénink je pro školy prestižní událostí. Přímo na školu přijede slavný sportovec a spolu s týmem Sazka Olympijského víceboje připraví dětem zábavné sportovní dopoledne. V rámci Olympijských tréninků na školy pravidelně jezdí ambasadoři projektu, jako halová mistryně Evropy Denisa Rosolová (Helceletová), jedna z nejúspěšnějších tuzemských basketbalistek Ilona Burgrová, bronzová medailistka z olympiády Šárka Kašpárková nebo mistryně světa v biatlonu a dvojnásobná olympijská medailistka Veronika Vítková.

Seznam vylosovaných škol pro podzimní Olympijské tréninky 2020

ZŠ Praha 4, K Milíčovu

ZŠ Jindřichův Hradec, Vajgar 692

ZŠ Neslovice, okres Brno-východ

ZŠ Chodov, Komenského 273, okres Sokolov

ZŠ Hradec Králové, Štefcova

ZŠ Světlá pod Ještědem, okres Liberec

ZŠ Vratimov, okres Frýdek-Místek

ZŠ Plumlov, okres Prostějov

ZŠ Králíky, okres Ústí nad Orlicí

ZŠ Radnice, okres Rokycany

ZŠ J. Matiegky Mělník, Pražská

ZŠ a MŠ Meziboří

ZŠ Jihlava, Havlíčkova

ZŠ Polešovice, okres Uherské Hradiště