Letošní druhý turnus kempu, který byl určený mladším žákům a žákům, řídila šestice trenérů ve složení: Jonas Kaare Nielsen (Dásnko), Pavel Maňásek (Badmitnon Rychnov nad Kněžnou), Jiří Frendl (SKB Český Krumlov), Zdeněk Reichert (Česká Kamenice), Radek Votava (SKB Český Krumlov) a Lukáš Klačanský (Slovensko).

Na kempu po šest dní trénovalo celkem pětapadesát hráčů z různých koutů České republiky, Slovenska, Nizozemí, Rakouska a také mládí hráči z pořádajícího krumlovského klubu SKB.

Hráči byli rozděleni do tří skupin dle výkonnosti. Všechny skupiny musely absolvovat tři náročné tréninkové jednotky denně. Skupiny A a B začínaly vždy v 6.50 rozcvičkou. V 9 a 15 hodin následoval tříhodinový trénink rozdělený na běžeckou část – kondiční testy a různá běžecká cvičení (60 až 90 minut) a na část herní (90 minut).
Každý den hráči podstupovali také regeneraci v krumlovském bazénu.
Skupina C, složená již ze zkušenějších a lepších hráčů, trénovala v blocích od 7, 12 a 18 hodin a tréninkový den také končila regenerací v bazénu.

OČIMA AKTÉRŮ
A že se letní badmintonový kemp v Českém Krumlově opět i letos vydařil, o tom svědčí slova přímých účastníků.

„Asi nejvýstižněji vyhodnotil náš kemp Lukáš Klačanský, bývalý reprezentant Slovenska, který hrál dříve i za náš klub a dnes k nám jezdí se svými dětmi,“ těší šéftrenéra a předsedu krumlovského SKB Radka Votavu.

Lukáš Klačanský k absolvovanému soustředění řekl: „Trenéři Frendl, Maňásek a Votava, to jsou páni se zkušenostmi na rozdávání a hlavně ochotou je předávat dál. Také mladý dánský trenér Nielsen zde dostal prostor zapojit pověstnou dánskou hravost v našich podmínkách. Diskuse o dánském badmintonu, jejich kempech a možnost porovnání se s dánskými vrstevníky, to vše bylo výborné. Domácí podpora od Ivoše Černého, specialisty na ranní rozběhání, nebo Petra Jurného, představitele firmy Ochota, také byla na jedničku. Velká pomoc přišla i od profíků, tedy samotných domácích hráčů Sabiny Milové, Míry Janáčka, Tomáše Švejdy, Kačky Zuzákové nebo Ondřeje a Jirky Králových či Tomáše Sotáka. Dále zmíním perfektní zázemí, tréninky, ubytování a kuchyni s jídelnou v jednom objektu, atletický ovál, bazén a skvělé trasy na ranní rozběhání jen pár minut od haly. K tomu ochotné, trpělivé a stále se usmívající dámy v kuchyni a v bufetu. To vše se Krumlovským podařilo sladit tak, že dětem na kempu stále svítily oči. A díky dobrému programu a správným lidem se děti uměly v tréninku překonat, zabrat a také se pobavit. Byla tu dobrá parta, děti spolu vycházely, zažili jsme kopec srandy a nejen při raftech na Vltavě. Jedním slovem PARÁDA!!!“

Radek Votava, Karel Vosika