Když během letní přestávky strakonický basketbalový klub vyhlásil poptávku po hráčce na postu rozehrávačky, ozval se manažerovi Strakonic Eduardu Gaislerovi jeho protějšek z Karlových Varů a na jih Čech zamířila z lázeňského města čtyřiadvacetiletá rozehrávačka Irena Vrančičová.
„Jsem za to moc ráda, i když zpočátku jsem měla trochu obavy, jak mě strakonické holky přijmou. Vzájemné zápasy Karlových Varů a Strakonic totiž bývaly vždy dost vyhrocené. Jsem však příjemně překvapena a mezi zdejšími holkami se cítím dobře," potvrzuje svůj příchod basketbalistka původem z Bosny a Hercegoviny.
V Čechách ji čeká druhá sezona, předtím hrála více než tři roky v Srbsku. „Ve Strakonicích jsem teprve čtrnáct dní během nichž jsem se věnovala pouze basketbalu, takže ve městě jsem se ještě nestačila zorientovat. Jinak basketbalový život v Bosně, Srbsku nebo v Čechách není až tak rozdílný," říká Vrančičová.
Zvyknout si na české prostředí nebylo pro mladou Bosňanku příliš obtížné i kvůli určité příbuznosti jazyků. „Bosenština i čeština patří mezi slovanské jazyky, takže lecčemu rozumím, i když se na mě mluví česky. Taky se mi moc líbí Praha," vzpomíná Vrančičová na důvody, které ji přitáhly do Čech.
Sto sedmdesát centimetrů vysoká hráčka si pochvaluje i českou nejvyšší soutěž. „Je těžší než liga v Bosně nebo v Srbsku, protože má podle mě lepší úroveň," myslí si Irena Vrančičová.
Dnes od 18 hodin nastoupí v dresu Strakonic k prvnímu ligovému duelu proti Ostravě.