Barvy českokrumlovského oddílu SKB na turnaji hájili Jaromír Janáček a Ondřej Král spolu s trenérem Radkem Votavou. Krumlovští hráči na Balkán cestovali takzvaně z voleje, neboť bulharský šampionát byl pro ně prvním testem formy po velmi náročné letní přípravě, která pro oba hráče zahrnovala téměř čtyři celé týdny kondiční přípravy, pětidenní reprezentační kemp v Nymburku a také dva týdny herní přípravy na domácích kurtech v Českém Krumlově.

SKALP Z TRINIDADU
Král si ve dvouhře v prvním kole kvalifikace poradil s Angličanem Alexanderem Cookem ve dvou setech (21:14, 21:13). V dalším zápase se pak utkal s favorizovaným Thajcem Ruttanapakem Oupthongem, kterému jednoznačně ve dvou setech podlehl (13:21, 14:21).
Janáček se díky lepšímu žebříčkovému postavení vyhnul kvalifikaci a šel rovnou do hlavní soutěže. Tam ho v prvním kole čekal Nicholas Bonkowsky z Trinidadu a Tobaga. Krumlovský hráč si se soupeřem z Karibiku hladce poradil ve dvou sadách (21:9, 21:6) a postoupil do druhého kola. Tam se utkal s Polákem Michalem Rogalskim, na kterého již ve dvou vyrovnaných setech nestačil (17:21, 16:21).
Oba krumlovští hráči společně nastoupili ještě do čtyřhry. Jejich cesta turnajem však skončila už v prvním kole, kde prohráli s dánskou dvojicí Rasmus Kaesler a Andreas Sondergaard ve dvou setech.

OČIMA AKTÉRŮ
Krumlovský hráč Ondřej Král hodnotí vlastní vystoupení ve dvouhře: „Na turnaj jsem se po náročné letní přípravě velmi těšil a věřil, že prodám to, co jsem natrénoval. Ze zápasů bohužel nemám dobrý pocit. Nepracoval jsem dobře s raketou, u většiny míčů jsem byl pozdě, dělal jsem spoustu chyb a nedodržoval taktiku. Soupeř z Thajska byl těžký, ale vím, že jsem mohl zahrát lépe a více mu vzdorovat. Musím ovšem poděkovat trenérovi Radku Votavovi za jeho rady během zápasů. Také bych chtěl poděkovat za bezproblémové zvládnutí dlouhé cesty a všech záležitostí okolo tohoto turnaje. “

Pohled z lavičky přidává šéftrenér a předseda SKB Radek Votava: „První turnaj po delší době je vždy tak trochu loterií. Mirek odehrál velice dobře dvouhru a byla na něm vidět chuť hrát. Z mého pohledu zvládl jednu ze svých nejlepších letních příprav, byl velice soustředěný a v mnoha měřeních se stále zlepšoval. Ondra, který měl svůj vrchol na jarním mistrovství Evropy juniorů, se zatím postupně hledá. Řekl bych, že se hůře soustředí. Není to z mé strany kritika, spíše konstatování. On sám si musí najít některé odpovědi. Léto zvládl určitě také skvěle, ale v mnoha věcech se nyní nepřekonával, spíše s tím bojoval. Je to hodně o hlavě, a to vím, že ji má v pořádku. Jsem rád, že máme turnaj v Bulharsku zdárně za sebou. Teď se oba kluci společně s Tomášem Sotákem a Sabinou Milovou už mohou těšit na další turnaj, který se odehraje koncem srpna na Slovensku.“


Radek Votava, Karel Vosika