Dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili získali mladí krumlovští badmintonisté na Mistrovství České republiky mladších juniorů U17, které se hrálo na královéhradeckých kurtech.

Do východních Čech vyrazil reprezentovat SK Badminton kvartet ve složení Jaromír Janáček, Dominik Kolouch, Sabina Milová a Nela Kavalírová, barvy Sokola Křemže hájil Jindřich Kukač.

Po zranění se do své původní formy snad už vrátil Jaromír Janáček, který prokázal svoje kvality a byl úspěšný ve všech třech disciplínách, do kterých nastoupil. Ve finále dvouhry sice nestačil na favorizovaného Adama Mendreka z Jehnic, jemuž podlehl dvakrát 16:21. Ve společné čtyřhře ale Janáček po boku Mendreka vyhrál. Proti prvním nasazeným Valentovi s Vodrážkou z Mostu se prosadili dvakrát 21:11 a v celém turnajovém pavouku neztratili ani set.

Na divoké karty startovali Janáček s Milovou do smíšené čtyřhry, protože ani jeden z nich se kvůli předchozím zraněním neměl možnost na MČR kvalifikovat. Vloženou důvěru ale krumlovští mladíci dokázali bezezbytku využít a republikový mix vyhráli, když se jim v závěrečném souboji o zlato podařilo udolat plzeňské Loudu s Úblovou 21:13 a 21:15.

Snad nejlepšího individuálního výsledku kariéry dosáhla Nela Kavalírová, která ve dvouhře porazila Ostrou z Dobrušky (7:21, 21:19, 21:14) i pátou nasazenou kopřivnickou Kelnarovou (23:21, 22:24, 21:15), čímž si zajistila účast ve čtvrtfinále. Tam však narazila na turnajovou jedničku Úblovou z Doubravky a po porážce 11:21 a 13:21 si musela o medaili nechat jen zdát.

Navrátivší se rekonvalescentka Sabina Milová tentokrát zůstala, kromě mixu, trochu za očekáváním. V singlu skončila až devátá a ve společném deblu s Kavalírovou krumlovská děvčata obsadila rovněž devátou příčku.

Na stejnou pozici se ve dvouhře juniorů vyhoupli Dominik Kolouch s Jindřichem Kukačem a tento výsledek zopakovali i ve čtyřhře. Kukač hrál debl s budějovickým Pavlem Markem, Kolouch nastoupil v páru s Jiřím Burešem z Jehnic. Ve smíšené čtyřhře se bohužel Kolouchovi a Kavalírové nedařilo a prohráli už v prvním kole.

Hodnocení kouče

Trenér a předseda SKB Č. Krumlov Radek Votava hodnotí vystoupení svých svěřenců na šampionátu takto:

„Mistrovství republiky dopadlo pro náš klub a naše hráče velice dobře. Dominik odehrál své maximum. Mix s Nelou jim sice nevyšel, ale ve dvouhře dokázal zabojovat v prvním kole a zápas vyhrál. Ve druhém dějství odehrál také pěkný zápas. Nela zvládla dvouhru velice dobře, vlastně nad své poměry a dvě výhry jsou jí určitě pěknou odměnou za tréninkové úsilí. Sabina cestovala na šampionát po desetidenní pauze, kdy chodila o berlích. Vítězství ve smíšené čtyřhře, kterou hrála s Mirkem Janáčkem, je příjemné a já osobně jsem ho ani nečekal, jelikož mix spolu nehrají ani netrénují. Po semifinálovém zápase, kde to bylo hodně těžké a zápas vypadal už jako ztracený, jsem měl nejenom já velkou radost. Samotné finále bylo jednoznačné. Mirek se stejným způsobem prosadil i ve čtyřhře, kterou hrál s Mendrekem. To bylo vítězství z kategorie povinných. Mirek zvládl i dvouhru, kde postoupil do finále. V očekávaném souboji s Mendrekem se ale nedokázal soustředit a po velice dobrém vstupu spadl do podprůměru. Nemá cenu ho nijak utěšovat. Neděle nebyla jeho dnem. Od rána to nebyl ten Mirek, kterého znám. Nebyla tam jiskra. Nakonec domů přijel s teplotou. Rozhodně ale na šampionátu dokázal, že se po zranění, které v průběhu sezony léčil, vrátil zpět. K vybojovaným medailím jemu i Sabině gratuluji!“

Zrcadlo výsledků

Umístění Jihočechů na Mistrovství České republiky mladších juniorů U17:

Dvouhra – junioři: 2. Jaromír Janáček, 9. Dominik Kolouch (oba SKB ČK), Jindřich Kukač (Křemže), juniorky: 5. Nela Kavalírová, 9. Sabina Milová (obě SKB ČK).

Čtyřhra – junioři: 1. Janáček / Mendrek (SKB ČK / Jehnice), 9. Kukač / Marek (Křemže / Sokol ČB), Bureš / Kolouch (Jehnice / SKB ČK), juniorky: 9. Kavalírová / Milová (SKB ČK).

Smíšená čtyřhra: 1. Janáček / Milová (SKB ČK), 17. Kolouch / Kavalírová (SKB ČK).