V Almere se hrálo holandské Mezinárodní mistrovství Dutsch Open, kde si oba jmenovaní odbyli společnou premiéru na turnaji kategorie BWF Tour Super 100. Do turnaje, který se hrál ve velkém komplexu Topsportcentrum v Almere, bylo přihlášeno přes 300 hráčů z 38 zemí, včetně mnoha výborných hráčů z Asie.

Ve dvouhře nastoupil jen Jaromír Janáček do kvalifikace, ve které si neporadil s Belgičanem Abtsem a po prohře ve dvou setech (15:21, 21:23) do hlavní soutěže nepostoupil.

Ve společné čtyřhře Švejda s Janáčkem okusili jinou výkonnostní úroveň od soupeřů, kteří se pohybují v první světové čtyřicítce. Anglický pár Briggs a Mairs byl nad jejich síly, když zkušenému soupeři podlehli ve dvou sadách (9:21, 14:21) a obsadili ve čtyřhře 17. místo.

OČIMA AKTÉRŮ

Švejda s Janáčkem ke svému společnému vystoupení na nizozemském šampionátu dodávají:

„Ve středečním večerním zápase, kdy začátek byl až hodinu před půlnocí, jsme hráli proti silné anglické dvojici. V zápase jsme dokázali favoritům vzdorovat jen místy a Angličané si postup pohlídali. Potkali jsme se s velmi kvalitní deblovou hrou, kdy nebylo lehké uhrávat výměny pod tlakem soupeře. Na druhou stranu to byl zážitek a v hlavách se musíme na tuto úroveň nastavit ještě o mnoho lépe. Důležité bylo, že se tento zápas hrál po vyhraném turnaji v Bulharsku, tedy relativně v klidu po předchozí dobře odvedené práci. Teď nás čekají reprezentační testy, funkční vyšetření a návrat do tréninku doma v Českém Krumlově. Jsme rádi, že oba turnaje s námi zvládl i náš trenér Radek Votava, který se z Bulharska hned po finále vracel domů, aby mohl jít v pondělí a v úterý trénovat. Ve středu brzo ráno pak za námi autem jel skoro tisíc kilometrů do Holandska. V zápase nás odkaučoval a po něm byl v hodnocení dost přímý. Stejně jako naši soupeři nás nešetřil… Pro nás je důležité, že víme na čem pracovat a také že máme na čem stavět. Společně se už těšíme na další tréninky a turnaje.“

Radek Votava, Karel Vosika