V hlavním městě našich severních sousedů se hrálo Mezinárodní mistrovství Polska kategorie dospělých. Podolí u Brna hostilo celostátní turnaj Grand Prix B kategorie starších juniorů do devatenácti let.

Dobré mistrovství

Na Mezinárodním mistrovství Polska dospělých ve Varšavě startoval Jaromír Janáček z SKB Český Krumlov a vedl si úspěšně.
Krumlovský hráč především musel nejprve nastoupit do kvalifikačních bojů o účast v hlavní soutěži, které zvládl vítězně.

V úvodním zápase singlové kvalifikace mu byl soupeřem český juniorský reprezentant Somerlík z Klimkovic. Janáček zahrál s plným soustředěním a vstoupil do turnaje jednoznačnou výhrou ve dvou setech (21:4, 21:13).

Švéd Tsai však již vzdoroval o mnoho více, ale Janáček byl v závěru obou setů daleko soustředěnější a po zásluze vyhrál (21:18, 21:17).

Finálový zápas baráže pak byl jako na houpačce. Výrazný nástup Dána Kristensena našeho hráče trochu zaskočil a musel stahovat náskok soupeře ze stavu 9:16 až na 16:16. Pak se mu ovšem podařila koncovka a set byl v kapse (22:20). Druhý set ovládl jednoznačně Kristensen až na konečných 7:21 – a začínalo se od znova. Souboj v rozhodujícím setu byl opět velmi vyrovnaný a rozhodoval tlak soupeřů a kdo udělá méně nevynucených chyb. Po bojovné atmosféře a vítězné dramatické koncovce (podruhé 22:20) slavil úspěch z postupu do hlavní soutěže dvouhry krumlovský hráč.

V hlavní soutěži Jaromír Janáček narazil na velmi talentovaného Němce Rotta, kterému hladce podlehl ve dvou sadách (7:21, 8:21).

Nejlepšího výsledku naše želízko dosáhlo ve smíšené čtyřhře, kterou Janáček hrál s Kateřinou Tomalovou z Klimkovic. Češi po boji prohráli ve druhém kole mixu s finskou dvojicí Kaisti a Nystrømová ve dvou vyrovnaných setech (15:21, 18:21).

Janáček se představil i ve čtyřhře mužů, kde nastoupil s klimkovickým Janem Somerlíkem. Naši podlehli nizozemskému páru Jille a Tabeling poměrně hladce ve dvou sadách (13:21, 11:21).

Umístění Jaromíra Janáčka na MM Polska – dvouhra: 17. místo, čtyřhra: 17. místo s Janem Somerlíkem, smíšená čtyřhra: 9. místo s Kateřinou Tomalovou.

Dvakrát na bedně

Křemežský mladík Jindřich Kukač startoval na celostátním turnaji Grand Prix B kategorie starších juniorů do devatenácti let v Podolí u Brna a vybojoval dvě cenná umístění na stupních vítězů.

Svými výsledky Kukač podpořil celkově úspěšnou účast Jihočechů na tomto turnaji, když se umístil ve dvouhře a ve čtyřhře hrané s českobudějovickým Albertem Hadáčkem shodně na bronzovém třetím místě.

Dvouhra zastihla Kukače v dobré formě a jeho postup do semifinále nebyl žádným překvapením. Postupně se křemežský junior vždy ve dvou setech vypořádal se Závodným z Klimkovic (21:11, 21:7), Leciánem z Astry ZM Praha (21:16, 21:9) a Bumbálkem z Vesce (21:15, 21:15). V semifinále již Kukač nestačil na Lapáčka ze Sokola Č. Budějovice, kterému podlehl v třísetové bitvě (21:16, 14:21, 16:21).

I ve čtyřhře juniorů to byl pro Kukače s Hadáčkem postup do semifinále, kde již nestačili na pár Král a Vajsetl (18:21, 12:21).

Jiří Frendl