Po návratu z olympijských her, které se v létě  konaly v Londýně, byli sportovci v jednom kole. Týkalo se to i Michaely Zrůstové, která jako jediná odchovankyně jihočeského basketbalu byla součástí české reprezentace.  Basketbalový tým žen obsadil pod pěti kruhy sedmé místo, přitom ale ve čtvrtfinále byl velmi blízko senzačnímu postupu…

Teď už můžeme společně hodnotit bez emocí a  s odstupem času, jaké pro vás byly po sportovní stránce Hry v Londýně? Jak na ně budete vzpomínat?

Vzpomínat na olympijské hry budu ráda. Jsme na sedmém místě na světě, to považuji za úspěch. Měla jsem možnost si zahrát basketbal na nejvyšší úrovni s nejlepšími celky planety.

Český tým opouštěl turnaj poněkud nešťastně. Vypadalo to na postup do semifinále. Nad Francií jste vedly dokonce o 11 bodů. Mrzí ještě dnes poslední dobře rozehraný zápas?

Samozřejmě, že mrzí. Vždyť výhra by nás posunula do bojů o medaile. A to byl můj tajný sen. Chtěla jsem  získat na olympijských hrách  cenný kov. Ale to je sport.  Vyhrát může jen jeden. I přes dobře rozehraný zápas se bohužel štěstí přiklonilo na stranu Francie a tím pro nás olympiáda skončila.

Všichni, nejen sportovci, kteří OH v Londýně navštívili, chválili atmosféru, dobrovolníky…

S tím souhlasím. Bylo to něco neuvěřitelného. Přímo na našem sportu byla vždy vyprodaná hala a diváci byli úžasní. Totéž na jiných sportovních odvětvích, které jsme se spoluhráčkami měly možnost vidět. Neměly jsme s ničím sebemenší problém.

Po dlouhé letní přestávce se opět rozeběhla česká nejvyšší soutěž. Co vás letos čeká?

Po basketbalové stránce chceme se ZVVZ USK Praha obhájit titul v Ženské basketbalové lize a v Eurolize máme za cíl postoupit do Final 8.

Nemáte před sebou právě malé cíle. Stejně vysoké si před sebe kladete i ve studiu?

Díky olympijským hrám  jsem měla odložené státnice, které mám v lednu. Když uspěji, budu mít vystudovaný obor učitelství pro základní a střední školy. Hlavně už to pro mě bude konec školy, na to se moc těším :-).

Je pravda, že studijní povinnosti si v souvislosti s vytížením vrcholového sportovce plníte opravdu obdivuhodně…

…vždy jsem záviděla starším holkám, že se mohou soustředit už jen na basket. Ani nevím, jak najednou naložím s volným časem. Na zakončení školy se ale těším, ráda bych začala chodit na jazykové kurzy.

Jaká podle vás bude letošní česká basketbalová ženská liga? Mohou fanoušci očekávat revoluční změny?

Podle mého názoru bude letošní ročník více vyrovnaný, jelikož do každého týmu přišly nové a vyrovnané posily. Nedokážu teď posoudit, kdo si jak bude stát.

Jaké máte basketbalové zprávy z vašeho mateřského Tábora?

V Táboře jsem byla naposledy po olympijských hrách.  Měla jsem možnost si zatrénovat s muži pro udržení kondice. Bylo to fajn, ráda jsem se vrátila zase na místo, kde jsem začínala.
Ve středu se tým ZVVZ USK Praha představí v atraktivním duelu na jihu Čech. Nejvyšší českou soutěž basketbalistek hrají z jihu pouze Strakonice. Jaká podle vás bude jejich letošní role mezi elitou?
Strakonice budou mít letos mnohem těžší úlohu než v posledních letech, jelikož ostatní týmy jsou srovnatelné. Možná jim pomůže nový zahraniční trenér. Hráčky mají větší chuť pracovat na sobě a zlepšovat se. Jinak já se na zápas do Strakonic těším, protože mě vždy přijede povzbudit rodina, která to má na tento zápas blízko.