V extralize potřebovali volejbalisté Jihostroje získat v posledním kole základní části minimálně bod, to se jim podařilo. Jihočeši sice výkonem příliš nenadchli, ale cíl splnili. Koncovku úvodního setu vyhrála těsně domácí Od. Voda. Dramatický duel pokračoval, oba další sety si byly hodně podobné, v obou tahal za delší konec hostující tým. Na palubovku přišel za nahrávače Habra Zapletal a pod jeho režisérským zkušeným vedením tým kráčel za druhým místem. Filip Habr přesto výrazně pomohl střídáním v koncovce třetího setu. Zablokoval, dal přímý bod ze servisu…

Ve čtvrtém setu bylo dlouho ve vedení domácí Aero. Na týmu z jihu Čech bylo patrné uspokojení. Finiš v koncovce mistr až do konce nedotáhl: 26:24. Pátý ale zvládl koncentrovaně, vyhrál o deset bodů a poslal "Odolku" proti Liberci.

S Příbramí přijedou hrající trenér Dvořák, libero Juračka, smečař Böhm, o atraktivní náboj už je předem postaráno.

Play off 2014/15 začíná pro Jihostroj ve středu a ve čtvrtek dvěma domácími zápasy od 18.00.

Dvojice pro play off: Liberec - Od. Voda, Jihostroj ČB - Příbram, Karlovarsko - ČZU Praha, Zlín - Benátky.

Od. Voda - Jihostroj ČB 2:3 (23, -21, -25, 25, -5), rozhodčí Kvarda, Fink, čas: 133 minut, diváků 354.
Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Fila, Michálek, Sobotka, Mach - libero Hupka (Zapletal, Tibitanzl). Trenér Jan Svoboda.