Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice mají za sebou další zápasovou prověrku. Jihočeši se představili na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji v Liberci.
Všem svým fanouškům poslali hráči před zahájením sezony vynikající vzkaz. Svěřenci trenérů Svobody a Pochopa neprohráli v liberecké hale ani zápas a pod Ještědem se stali vítězi mezinárodního měření sil.
V pátek Jihočeši nastoupili ke dvěma zápasům.
V prvním porazili Nezthoppers z Německa 3:1.
„První zápas nebyl ideální, nastupovali jsme bezprostředně po dlouhé cestě, bez odpočinku, přesto jsme zvítězili," hodnotí v kritickém duchu Stanislav Pochop.
Druhý zápas sehrál Jihostroj proti francouzskému Nantes, kde je trenérem Martin Démar,  na postu liberanastupuje Benc a blokuje Holubec. „Je to hodně silný soupeř," přikyvují trenéři Jihostroje. Nantes loni skončilo ve francouzské lize na čtvrtém místě, na volejbalisty z jihu Čech ale nestačilo! „Vyhráli jsme sice tři nula, ale bylo to po boji," popisuje Pochop. „Byl to určitě náš nejlepší zápas na turnaji v Liberci, vítězství si hodně ceníme."
V dalším utkání v sobotu dopoledne  Jihostroj  v repríze loňského extraligového finále nastoupil proti Dukle Liberec. „Především v domácím prostředí je Dukla silným protivníkem, první set byl z naší strany poněkud nekoncentrovaný," hodnotili po ukončení turnaje trenéři.
Utkání skončilo vítězstvím mistrovského celku 3:1. „Postupně jsme se dostali do zápasu, pak už jsme měli jeho vývoj pevně v rukou."
Čtvrté střetnutí sehrál Jihostroj proti Spergau z Německa, kde na postu smečaře nastupuje někdejší volejbalista Č. Budějovic Štolfa. „Vyhráli jsme tři jedna, příležitost dostali i ti, kteří nebyli tolik vytížení."
Jihostroj se po vítězství na turnaji ve Zlíně vrací také z Liberce s výhrou.
Bez jediné porážky!
„Turnaj splnil účel, chceme  hrát co nejvíce těžkých zápasů, v Liberci jsme potkali dva hodně silné soupeře."

Jihostroj Č. Budějovice v Lize mistrů 2012/13

25.10. Berlín – Jihostroj ČB

30.10. Jihostroj ČB - Budva

13.11. Jihostroj ČB – Novosibirsk

20.11. Novosibirsk – Jihostroj ČB

5.12. Budva – Jihostroj ČB

12.12. Jihostroj ČB - Berlín