Volejbalisté Jihostroje České Budějovice nastoupili k prvnímu letošnímu zápasu Ligy mistrů v Berlíně. V dresu domácího celku Berlin Recycling Volleys působí české libero Martin Kryštof.

V Max Schmelling aréně přivítaly aktéry zápasu téměř čtyři tisícovky fanoušků. Český mistr začal skvěle. Jako první si dokonce vybojoval setbol, a to hned dva najednou (22:24), jenže nabídnuté šance Novotný a Pláteník nevyužili. Naopak Němci, jejichž muziku tvrdil 212 cm vysoký Robert Kromm, ukončili set stavem 27:25.

V průběhu druhého dějství nahradil Novotného na postu univerzála Kriško, domácí ale byli v koncovce především zásluhou vynikající blokařské bilance lepší – 25:22. Totéž platilo o třetím setu, ve kterém český mistr vydržel v tempu jen do jeho poloviny – 25:20

Libero Jihostroje David Juračka: Svůj výkon přece nemohu hodnotit kladně., když jsme prohráli ve třech setech. Škoda prvního, koncovku jsme měli dohrát. Pak už byli domácí na koni. V úterý hrajeme doma s Budvou, to je soupeř, kterého chceme porazit."

Recyccling Volleys – Jihostroj Č. Budějovice 3:0  (25, 22, 20), čas: 87 minut.

Rozhodčí: Satanassi (Itálie) – Yener (Tur.), diváků 3528.

Jihostroj ČB: Zapletal, Novotný, Mach, Sukuba, Pláteník, Rojas – libero Juračka (Habr, Kriško).  Trenéři Svoboda a Pochop.