Bez zraněných Fily a Michálka vstoupil úřadující mistr do extraligového utkání v Havířově aktivně. Smečařský post svěřil trenér Jan Svoboda do rukou talentovaného Šulisty. Právě on si hned v úvodu dvakrát poradil v těžké pozici  a k prvnímu technickému time outu dorazili jako první hosté – 6:8. Převaha úřadujícího mistra byla znatelná, skóre se posunovalo v jihočeský prospěch. A znovu úřadoval nad sítí kvalitní českobudějovický trojblok – 15:20. Domácí ale zabojovali, dokázali vyrovnat – 21:21. Nahrávač Habr takticky využíval Kriška až v koncovce, ten dokonce přidal eso a první setbol jistou ranou z hlavního kůlu proměnil Šulista.

Druhý set odstartovali lépe Havířovští a za stavu 6:2 musel trenér Svoboda vybírat oddechový čas. Ani ten však rozjeté Severomoravany nezastavil – 19:12, až pak přišla velká jihočeská stíhací jízda (21:21). V závěru setu Sobotka zablokoval, Mach vytáhl z rukávu eso, Jihostroj ještě odvrátil první setbol, druhý už ne – 26:24.

Ve třetím dějství pokračovala vyrovnaná bitva, jako první se ve skóre utrhl český mistr, jenže domácí se nechtěli vzdát zadarmo. Šulistu, jehož trápila hlavně přihrávka, nahradil další mladík Kraffer.

Do základní sestavy se vrátil Šulista, blýskl se několika velice povedenými zákroky, Habr jeho služeb také často využíval. Za stavu 16:15 trenérovi a fanouškům Jihostroje zatrnulo, Kriško se při výskoku srazil s Habrem, klíčový muž mistrovské sestavy se jen  těžce zdvihal ze země, ale v zápase pokračoval. Sobotku nahradil Tibitanzl a Jihostroj ve značně omlazené sestavě vydřel tříbodové vítězství.

Havířov – Jihostroj ČB 1:3 (-22, 24, -22, -23), čas 113 minut, rozhodčí Kovář – Zimmermann, diváků 450. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Mach, Sobotka, Šulista, Kuliha – libero Hupka (Tibitanzl, Kraffer). Trenér Svoboda, asistent a vedoucí týmu Scheichl.