Do čtvrtého důležitého zápasu semifinálové série vyslal trenér Jan Svoboda na post libera překvapivě smečaře Filu, který už si v sezoně vyzkoušel dokonce třetí pozici. Na smeči nastoupil Kuliha.

Stejně jako v předchozím duelu i v úterý vedl Jihostroj
v prvním setu (17:21). A znovu Brno zahájilo stíhací jízdu. Za stavu (21:24) pro bojovníky
z jihu Čech Kuliha netakticky zkazil podání, nabídl tak soupeři návrat do setu, který toho využil: 26:24.

Ve druhém setu domácí vedli už 19:15. Jihočeši ale srovnali na 20:20. Jenže školácké chyby posadily znovu na koně Moravany. Brno vyhrálo koncovku hladce 25:20.

Za stavu 7:5 pro Brno usoudil trenér Jan Svoboda, že přišel čas na výměnu nahrávačů. Habra nahradil Červinka. Ale jen na pár míčů, za stavu 11:7 se Habr vrátil. Zápas domácí dohráli v klidu a v sérii vedou už 3:1.

4. zápas: Brno – Jihostroj ČB 3:0 (24, 20, 14), čas: 75 minut, sestava Jihostroje: Habr, Maciel, Mach, Polák, Michálek, Kuliha – libero Fila (Tibitanzl, Červinka, Kraffer). Trenér Jan Svoboda. Série: 3:1.