Na trati na Hradišti domácí matador dokonale vyvrátil názory, že se zde dá jen těžko předjíždět. Ve druhé finálové jízdě totiž začínal druhý za Markem Skřivanem, ale počkal si na vhodný moment, šel do čela a jízdu s přehledem vyhrál. „Vždycky jsem říkal, že v Písku je na předjíždění spousta místa,“ směje se.

Kategorie Gentleman je seniorskou odnoží hlavní třídy KZ2 pro jezdce ve věku 37 let a starší. V Písku se na startu sešlo čtrnáct pilotů. „Závodění je to dobré. Startovní pole je slušně zaplněné. Proslýchá se, že český karting prochází krizí. Já bych řekl, že je to právě naopak,“ zdůrazní.

Přestože už oslavil životní čtyřicítku, závodění ho stále baví. „Pořád mě to naplňuje. Rozšířili jsme i náš tým a všechno funguje. S našimi mladými kluky startujeme v zahraničních šampionátech. Na Slovensku jedu sám ještě hlavní kategorii KZ2 mezi mladými. V našem mistrovství závodím v kategorii Gentleman. Hlavně proto, abych měl víc času na své jezdce, a také z důvodu testování,“ vysvětluje.

Hodně si Vácha slibuje od svého svěřence Matěje Pavlíčka z Českých Budějovic, který startuje ve třídě OK. Stejnou kubaturu jezdí i František Pros. „U nás se spolu přetahují o první místo. Prioritou je pro nás ale německé mistrovství. Je to velmi prestižní šampionát a proti Itálii blízká destinace. Kluci si tam opravdu projdou ohněm,“ oceňuje kvalitu mistrovství našich sousedů.

Radost mu dělá i Jihočech Kamil Záruba, jenž byl v Písku v hlavní třídě KZ2 třetí. „Ukázalo se, že ho na domácí trati na Hradišti nic nepřekvapí. Jel s jistotou. S touto třídou začínal teprve loni ke konci sezony. Nejede vůbec špatně, byť konkurence byla v dřívějších letech podstatně tvrdší. Ale motivuje ho, že chce být na pódiu v této prestižní třídě,“ chválí vodňanského pilota.

Jet mistrovství České republiky, Slovenska a Německa, to je časově pořádně náročná záležitost. „Stíháme to, i když to není legrace. Ale dělám to, co mě bezmezně baví. Tým nám však funguje, což je strašně důležité. V měsíci máme většinou tři závodní víkendy, což je dost,“ připustí.

Váchův tým čítá celkem sedm jezdců. „Snažíme se často společně trénovat a fungovat co nejlépe,“ dodá.