Vzhledem ke stávající pandemické situaci se závod pochopitelně neobejde bez přísných bezpečnostních opatření. Chybět nebudou zásoby dezinfekce a prezentace závodníků netradičně proběhne nikoliv v sále, ale ve venkovních prostorách a s rouškami. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Letošní ročník je v pořadí čtyřicátý, proto jsme si připravili extra program. Přivítáme u nás olympijskou vítězku Kateřinu Neumannovou, která předá ceny, a návštěvníci se budou moct také zúčastnit besedy s ní. Letos jsme i vzhledem k okolnostem poprvé spustili online běh s aplikací, jehož vítěze v neděli vyhlásíme, a chybět nebude ani slavnostní zápis několika členů našeho oddílu do Zlaté knihy lyžování a předání pamětních talířů,“ uvedl ředitel závodu Radek Sosna z pořádajícího sportovního oddílu Ski klub Strakonice.

Z prostoru startu v areálu koupaliště v Habeši se nejprve v 10 hodin do bojů o prvenství vydají nejmladší děti na trati 200 metrů. Obtížnost tras bude samozřejmě s věkovými kategoriemi narůstat, až juniorský program završí starší žáci a žákyně, které čeká regulérní tříkilometrová výzva. Ve 12 hodin začnou závody dospělých, kteří si mohou vybrat mezi sedmi, pěti a čtyřkilometrovou tratí obkružující vrch Kuřidlo.

„Očekáváme, že by se mohlo zúčastnit kolem 120 běžců, pro které máme připravené zajímavé ceny. Kromě pohárů, medailí a diplomů se mohou dočkat odměny v podobě piva věnovaného místním pivovarem, triček a dalších cen. Vzhledem k tomu, že tentokrát proběhne celá akce od začátku až do konce ve venkovních prostorách, moc doufáme v dobré počasí,“ uvedl Radek Sosna.