Úderem zítřejší šestnácté hodiny vyrazí v prostorách českobudějovického výstaviště první závodní vůz na trať úvodní vložky jubilejního – čtyřicátého – ročníku Rallye Český Krumlov 2012, čtvrtého podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2012, zařazeného do Mistrovství FIA Evropského poháru v rally.

Českokrumlovská soutěž je započítávána rovněž do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a do jejího průběhu je zařazena VI. Rallye Legend Show.

Čtrnáct erzet

Trať 40. Rallye Český Krumlov měří 574 kilometrů a zahrnuje celkem čtrnáct rychlostních zkoušek se 181,24 měřenými kilometry.

Zítra je na programu sedm vložek v celkové délce 72,52 kilometru (RZ 1 České Budějovice 2,18 km, RZ 2 a 5 Bohdalovice 11,51 km, RZ 3 a 6 Rožmitál 10,11 km, RZ 4 a 7 Ján 13,55 km). Sobotní druhá etapa čítá rovněž sedm vložek a 108,72 ostrých kilometrů (RZ 8 a 10 Kohout 10,54 km, RZ 9 a 12 Malonty 24,52 km, RZ 10 České Budějovice 2,18 km, RZ 13 a 14 Lipno 18,21 km).

Historické automobily, které budou startovat za soudobými vozy (zítra s odstupem osmdesáti minut, v sobotu pak sedmdesáti minut), absolvují zítra všech sedm testů stejně jako soudobé vozy, v sobotu ale pojedou vložek jen šest, když už nemají v harmonogramu druhý průjezd RZ Lipno. Rallyové „legendy" čeká během dvoudenní soutěže deset úseků, ovšem bez měření dosažených časů.

Do cíle rally v Jelení zahradě v Českém Krumlově dorazí první „historik" v sobotu v 15.59, první soudobý vůz pak v 16.36 a první „legenda" v 17.21 hodin.

Domácí desítka

V seznamu přihlášených posádek čtyřicátého ročníku Rallye Český Krumlov je celkem sto šest vozů, z toho osmašedesát soudobých automobilů, dvacet historiků a osmnáct legend.

Početné zastoupení pochopitelně budou mít na domácí rally i místní domácí soutěžáci, kteří se představí v deseti autech (6x MMČR, 1x MČRHA, 3x Rally Legend Show), a to podle startovních čísel v tomto pořadí:

27 Jiří Trojan – Eva Trojanová (Renault Clio R3, třída 5, ČK Motorsport)

50 Jiří Sojka – Ondřej Koubek (Suzuki Ignis Sport, třída 9, AMK Rallye Č. Krumlov)

55 Vlastimil Hodaň – František Poláček (Škoda Felicia Kit Car, třída 7, AMK Rallye Č. Krumlov)

56 Josef Koupal – Zdeněk Job (Škoda Fabia, třída 7, Lakmilk Rally Team)

60 Martina Daňhelová – Vlastimil Daňhel (VW Polo 16V, třída 9, ČK Motorsport)

67 Jaromír Dušek – Jaroslav Kaločai (Honda Civic VTi, třída 9, AMK Rallye Č. Krumlov)

91 Milan Blahout – Martin Neoral (VAZ 21074, třída D/2, AMK Rallye Č. Krumlov)

Jiří Urban – Josef Žákovský (Škoda 130 RS, ČK Motorsport)

David Cenzov – Vlastimil Bidelnica (Škoda 1000 MB, AMK Rallye Č. Krumlov)

František Soukup – Miroslav Beneš (Škoda 130 LR, ČK Motorsport).

Jaroslav Kacerovský