Na badmintonovém Mezinárodním mistrovství dospělých Lotyšska byli na startu dva hráči krumlovského SKB Jaromír Janáček a Ondřej Král pod taktovkou Radka Votavy.

Turnaj zařazený do kategorie Future Series přilákal do Lotyšska 227 hráčů a hráček ze 30 zemí, včetně reprezentantů Asie.

Oba krumlovští hráči startovali jen ve dvouhře. Junior Král měl těžkou úlohu, protože se musel do hlavní soutěže probojovat z kvalifikace. Ta mu ovšem vyšla na jedničku, když porazil všechny kvalifikační soupeře, a to Rakušana Berzinse (21:5, 21:6), Švéda Johanssona (21:13, 21:11), Fina Kongase (21:14, 17:21, 21:11) a ve finále kvalifikace dalšího Fina Lahtinena (21:11, 21:9!) Ani první kolo mladého Krumlováka nešetřilo a los mu nadělil Malajsijce Ad Taha, kterého ve vyčerpávajícím třísetovém zápase (21:17, 17:21, 21:18) zdolal. Úplně „vyšťavený“ pak ve druhém kole již podlehl Španělu Vazquezovi (17:21, 12:21) a obsadil tak velmi pěkné 9. místo.

TOMÁŠ ŠVEJDA napsal ziskem tří titulů mistra republiky skvělou tečku za svým působením v žákovské kategorii.
V létě je prostor posunout se dál, burcuje Tomáš Švejda


Přímo v hlavní soutěži startoval Janáček, který v prvním kole narazil na Švýcara Kirchmayra, proti kterému nenašel zbraň a po řadě nevynucených chyb mu podlehl ve dvou sadách (15:21, 9:21) – 17. místo.

Slova od kormidla

Šéftrenér a předseda SKB Radek Votava: „Dobře zorganizovaný turnaj, pěkné město a pěkné výsledky. Mirek Janáček to měl těžké, když na svůj zápas čekal dva dny, a i když čas vyplnil tréninky, tak mu pak zápas prostě nesedl. 

Domácí družstvo krumlovských badmintonistů hrálo při třetím kole ve složení Parkos, Václavíková, Černý a Dolejšová (vpravo nahoře zraněný Kotyza).
Badmintonoví veteráni poměřili síly v Českém Krumlově


Ondra Král odehrál poslední turnaj sezony do plného vyčerpání a za tři dny sehrál šest zápasů. Čtyřikrát zvítězil v kvalifikaci, kde startovalo dvaadevadesát hráčů, kteří bojovali o osm postupových míst. V prvním kole hlavní soutěže dokázal porazit soupeře z Asie, když otáčel ve třetím setu nepříznivý stav a po utkání byl úplně vyčerpaný. Španěl pak už byl nad jeho síly.“