BK Strakonice – Sokol Nusle 77:72 (20:26, 14:20, 24:14, 19:12).

Body Strakonic:T. Brušáková 17, A. Stiborová 15 (doskoky 10), T. Soukupová 13, M. Jánská 11, B. Suchanová 10, S. Vadlejchová 9, K. Baloušková 2.

„Domácí juniorky dokázaly i potřetí v sezóně porazit basketbalistky z Nuslí. Vstup do utkání se našim děvčatům příliš nepovedl, v první čtvrtině jsme prohrávali 20:26, v poločase rozdílem v poměru 34:46. V úvodní dvacetiminutovce jsme prohrávali mnoho soubojů pod košem – doskoky byly 18:31, provázela nás horší komunikace v obranné fázi i velmi nízké procento střelby.

Ve druhém poločase jsme se na zmíněných činnostech soustředili, zvýšili jsme tlak na míč i soupeřky bez míče v obranné fázi a rychlým přechodem na útočnou polovinu si vytvářeli volné střelecké pozice, které jsme dokázali zčásti proměnit. Na konci třetí čtvrtiny svítilo na ukazateli skóre daleko příznivější a to 58:60. V posledním dějství jsme přetavili převahu ve hře i otočili skóre v utkání. Skvělým týmovým výkonem podtrženým zejména vynikající obranou jsme otočili výrazněji skóre v náš prospěch. Vybudovali jsme si až osmibodový polštář. V koncovce jsme předvedli zkušený výkon a vybudovaný náskok jsme dokázali udržet. V závěrečných třech minutách základní části utkání jsme aktivní hrou a proměňováním následných trestných hodů udrželi slibný náskok a získali tak cenné i zasloužené /zejména za výkon v druhém poločase/ vítězství. Potěšitelný byl dnes vstup podkošové hráčky Anety Sedláčkové /ostatní podkošové hráčky měly problémy s fauly/, která v jednotlivých pasážích utkání zcela eliminovala dominantní střelkyni z Nuslí," hodnotil utkání strakonický trenér Petr Martínek a dodal: "Držíme holkám ze Strakonic pěstě, neboť v neděli zajíždějí v rámci druhého kola play-out na odvetu k basketbalistkám z Nuslí."