Závodníci oddílu kanoistiky českokrumlovského SK Vltava si nedopřejí oddechu ani na začátku prázdnin – a o uplynulém víkendu zamířili na různé  závody hned třemi směry.

Na sever a na jih

Krumlovské mládí vyrazilo severním směrem k Berounce pod hrad Křivoklát, kde se konal třetí a čtvrtý díl Českého poháru žáků ve slalomu.

Na tamní umělé slalomové trati téměř nebylo poznat, že se přes ní před pouhým měsícem přehnala povodeň, která jí poupravila profil, odnesla brankové konstrukce a zatopila místní loděnici. Pořádajícímu klubu se ovšem ve velice krátké době podařilo sportoviště rehabilitovat pro plnohodnotné závody.

Na jednom z nejtěžších žákovských terénů se v závodech krumlovským nadějím celkem dařilo. Anežka Paloudová vybojovala tři umístění na stupních vítězů (3. a 4. místo K1 starší žákyně, 2x 3. místo C1 starší žákyně), do první desítky pořadí nakoukli také Vojtěch Skořepa (9. a 10. místo C1 starší žáci, 18. a 17. místo  K1 starší žáci) a Karolína Paloudová (10. a 11. místo K1 starší žákyně). Benjamínek Vojtěch Klíma obsadil ve svých prvních závodech Českého poháru jedenáctou pozici mezi mladšími žáky.

Opačným směrem – na jih – vyrazili tři elitní českokrumlovští senioři, kteří se na  italské řece Addě zúčastnili závěrečného dílu Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Společně s Lukášem Novosadem zde v národních barvách bojovali také členové širšího reprezentačního družstva – Martin Novák a David Jirka.

V závodech, které byly zároveň generálkou na mistrovství světa roku 2014, se z krumlovského trojlístku nejvíce dařilo Lukáši Novosadovi, jenž obsadil šesté místo ve sprintu a osmé v dlouhém závodě, ve kterém byl David Jirka čtrnáctý a Martin Novák patnáctý. Do finále sprinterského závodu se krumlovští mladíci neprobojovali.

Italské výsledky ovšem vynesly českokrumlovské závodníky do první dvacítky celkového pořadí singlkanoistů letošního Světového poháru ve sjezdu. Lukáš Novosad v tomto hodnocení obsadil desáté místo, David Jirka byl devatenáctý a Martin Novák jedenadvacátý.

Na východ

Východním směrem, a to na řece Ostravici, závodila českokrumlovská kanoistka Lenka Lagnerová, která se představila při letošním Mistrovství České republiky extrémních štafet. Tento závod se skládá z disciplín běh do vrchu, paragliding, horská kola a divoká voda.

V prestižním závodě, ve kterém už tradičně měří síly   elitní čeští sportovci ze čtyř sportovních odvětví, se Lenka Lagnerová  z pozice finišmanky uskupení s názvem „Rychlý špunty" mohla radovat z konečného třetího místa hodnocení ženského závodu.

Tomáš Palouda