Dvojice Haleš a Peterková pod vedením trenéra Novosada startovala na MS ve sjezdu na divoké vodě v německém Augsburgu. Dvacítka českokrumlovských kanoistů potom bojovala při tradičních slalomových a sjezdových závodech ve Strakonicích.

MS ve sjezdu

Olympijský slalomový kanál přilákal celou světovou špičku sjezdařů na divoké vodě. Z Krumlova se na šampionát nominovali Hana Peterková a Antonín Haleš. „Oba mladí a perspektivní kanoisté jeli hlavně na zkušenou a vrcholný závod prověřil jejich připravenost,“ předesílá trenér Lukáš Novosad.
Hana Peterková, čerstvá mistryně Evropy, chtěla zajet to, co se od ní očekává, medailové umístění. „Závod rozjela parádně. Po první jízdě byla na výborném třetím místě, ale v druhé, jak sama řekla, jí „pulznul“ válec hned po startu a pak jí sežral. Pulzující voda jí zvrhla a po nevydařeném eskymáckém obratu byla nucena opustit loď, čímž došlo k diskvalifikaci,“ přiblížil kouč. Šampionát pro Peterkovou skončil a nepostoupila do finále, kde vyhrála Australanka Rosalin Lawrenceová před naší Radkou Valíkovou.

Antonín Haleš, letos osmý ze sprintového mistrovství Evropy, které se jelo nedávno v Srbsku, předvedl své maximum a skončil na velmi dobrém dvanáctém místě. „V nabité konkurenci musíme tento výsledek hodnotit velice kladně. Tonda v Německu potvrdil, že patří do světové špičky a rád by v budoucnu o sobě dal ještě více vědět,“ říká trenér Novosad a ještě dodává: „Haleš má nyní velice náročný program, protože rovnou ze šampionátu zamířil na světový pohár ve slovinském Bovci. Tam z našeho klubu bude ještě David Jirka a já.“

Medaile z Otavy

Strakonické závody se nezapočítávaly do žádného poháru, přesto se na Otavě sjela velmi slušná konkurence – a Českokrumlovští se rozhodně neztratili.

Již tradičně větší žeň medailových umístění měli závodníci SK Vltava ve sjezdu. Po součtu výsledků ze dvou sjezdových závodů posbírali krumlovští kanoisté ve svých věkových kategoriích tři prvenství (kanoistka Lagnerová a kajakáři Pártlová a Grossmann), devět druhých míst (kanoisté Jirka a Gregrová, kajakáři P. Koudelková, V. Koudelková, K. Paloudová, Koudelka, Palouda, deblkanoisté Saiko / Janů a Palouda / Koudelka) a čtyři třetí místa (kanoisté Novák a A. Paloudová, kajakářka K. Koudelková a deblkanoistky Gregrová / Schneiderová).

Karel Vosika, Tomáš Palouda