A spolupráce mezi irským vodáckým klubem WWKC Dublin a SK Vltava Český Krumlov přináší své ovoce. Zatímco v minulé sezoně Krumlovští pomohli s transportem a celkovou logistikou irské skupince kanoistů při závodech u nás na Lipně a při sprintových pohárech v Roudnici a Veltrusech, tak letos v únoru na oplátku hostili zahraniční kolegové členy SK Vltava při závodech na irské řece Inny.

Po vydatných deštích stoupla řeka Inny v místě závodu a trať byla proto velice kvalitní. Pro krumlovské borce to byl na začátek sezony pěkný krok a přinesl hned několik zajímavých umístění.

Kajakář Jan Homolka v závodě hlavně sbíral zkušenosti a skončil v druhé polovině startovního pole, ale druhý exhibiční závod v centru Dublinu si vychutnal a dojel si pro životní druhé místo. „Jsem velice spokojený a výsledku si velice považuji,“ řekl po závodě medailista Homolka.

Vlajkovou disciplínou jsou ovšem pro Krumlováky kanoistické disciplíny. Mezi deblkanoisty nenašla přemožitele nově vzniklá posádka David Jirka a Karel Rašner, která brala zlato. Druhé místo dvojice Tomáš Saiko a Petr Janů a hlavně drobný časový odstup od vítězů jsou parádním nástupem těchto borců do nové mistrovské sezony.

Mezi singlkanoisty kraloval zkušený Lukáš Novosad, kterému na paty šlapal reprezentant Tomáš Kejklíček z Pardubic. Slibně má rozjetou sezonu i Martin Novák, mladá posila „Vltaváků“ na letošní sezonu. „Hlavní soupeř Conor Healy mě sice porazil, ale vím, že mu porážku vrátím,“ adresoval výzvu na soupeřovu stranu sám Martin Novák. „Začíná jezdit agresivnějším stylem jízdy a je jen otázkou času, kdy se Novákovi podaří zajíždět kvalitní výsledky,“ komentoval Lukáš Novosad výkony letošního krumlovského novice.

Pomalu si u výsledků závodníků SK Vltava začínáme zvykat i na novou kategorii ženské C1 a C2, kde Českokrumlovští při irských závodech měli zastoupení v podání Hany Peterkové a Barbory Beránkové. „Děvčata mají nemalé cíle pro letošní rok hlavně v raftingu, a tak doufáme, že jim irské podnebí prospělo a budou pokračovat v tvrdé tréninkové práci,“ řekl závěrem vedoucí krumlovské výpravy Lukáš Novosad.