Prvním domácím kanoistickým podnikem byly o posledním březnovém víkendu sjezdové závody v Krhanicích na řece Sázavě, což byla prověrka před zahájením Českého poháru ve sjezdu.

Krumlováků se ve dvou závodech představilo sedm. V kategorii singlkanoistů Antonín Haleš zajížděl druhá místa, David Jirka čtvrtá a Martin Novák pátá. Anežka Paloudová byla dvakrát třetí a ostatní závodníci (Švadlena, Klíma, Mašínová) brali umístění na hraně první desítky pořadí.

První akcí nové sezony konanou v jihočeské oblasti byly o týden později sjezdové závody na Lužnici v Bechyni, kde se prezentovalo čtrnáct zástupců SK Vltava a celkem zde vybojovali dvanáctku umístění na stupních vítězů. Ve svých kategoriích zvítězili Tomáš Vaněček (muži), Jan Klíma (dorost), Anežka Paloudová a Vojtěch Klíma (žáci).

Kompletní výpis medailí závodníků SK Vltava z Bechyně  –  kategorie C1 muži: 1. T. Vaněček, C1 dorost + žáci: 1. J. Klíma, 2. V. Skořepa, K1 starší veteráni: 2. Z. Grossmann, 3. T. Koudelka, K1 starší žáci: 2. T. Koudelka ml., K1 mladší žáci: 1. V. Klíma, 3. S. Koudelka, K1 ženy: 2. L. Lagnerová, K1 dorost: 3. V. Koudelková, K1 žákyně: 1. A. Paloudová, 3. K. Paloudová.

O nadcházejícím víkendu jsou na programu závody na Horní Otavě, kde se rozběhne nový ročník Českého poháru  ve sjezdu na divoké vodě. Souběžně se zde uskuteční Mistrovství České republiky  ve sjezdu družstev, do kterého nastoupí závodníci českokrumlovského  SK Vltava s nemalými ambicemi.