Sezimovo Ústí – Kaplice 2:1 (2:0)

V souboji třetího s druhým týmem průběžné tabulky déčkové divizní skupiny se kaplický trenér Křiva musel obejít bez několika hráček základní sestavy a k dispozici měl akurátní počet jedenácti fotbalistek.

V úvodu derby byly aktivnější hostující fotbalistky. Z několika rohových kopů se do nejvážnějšího zakončení dostala hlavičkující Bartoníčková, ale míč skončil mimo domácí tyče. Skóre se tak z ničeho nic měnilo ve 12. minutě na druhé straně. Z nikterak nebezpečně vyhlížející střely Kamily Sesztákové byl vedoucí gól, když chybovala kaplická brankářka Klomfarová – 1:0.

Tento moment zcela změnil obraz hry. Kapličandy ztratily pevnou půdu pod nohama, naopak domácí hráčky se dostaly takříkajíc na koně a byly v dalším průběhu prvního poločasu jednoznačně lepším týmem. Ve 14. minutě zakončovala po rohovém kopu Masařová a Klomfarová střelu kryla.

Za dalších sedm minut už domácí hráčky navýšily své vedení, když pod břevnem skončila střela kapitánky Ladislavy Mackové – 2:0.

Po půlhodině hry měly fotbalistky Sokola další příležitost navýšit své vedení. V šanci se ocitla Šimáková, technickým pokusem překonala vyběhnutou brankářku Klomfarovou, ale tu zastoupila bránící Vávrová, která dokázala míč směřující do branky vyhlavičkovat.

Ještě v prvním poločase se do další šance dostala znovu Šimáková, zakončovala z pravé strany a Klomfarová její střelu chytila.

Poločasová přestávka přinesla do kaplické šatny bouřku – a slova trenéra Křivy padla na úrodnou půdu. Obraz hry se po změně stran zcela změnil. Rázem byly aktivnější fotbalistky Spartaku a z převahy přicházely i šance.

V 51. minutě Bartoníčková vysunula do šance Matouškovou, střela z pravé strany však rozvlnila pouze boční síť. Nedlouho poté Bartoníčková svým centrem zprava našla ve vápně Petříkovou, jejíž tečovaná křížná střela skončila na tyči.

V polovině druhé půle už se hráčky Spartaku z gólu radovaly, ale snížení odmítl zdvižený praporek domácího asistenta. Před brankářkou se ocitla Praizlerová, která posunula míč lépe postavené Pálkové, která trefila prázdnou bránu, ale snížení z toho nebylo.

Kapličandy se zasloužené korekce výsledku dočkaly v 76. minutě, kdy hodně aktivní Bartoníčková našla ve vápně Helenu Praizlerovou a na její tečovanou střelu nemohla brankářka Smržová zareagovat – 2:1.

A hráčky Spartaku byly dále při chuti. V 83. minutě po zpětné přihrávce od Matouškové pálila Bartoníčková nad branku. Z protiútoku do otevřené obrany mohla naopak přidat gólovou pojistku Pajerová, ale Klomfarovou překonat nedokázala.

V samotném závěru měly fotbalistky Kaplice ještě jednu velkou šanci na vyrovnání, ale z levé strany zakončující Stoklasová míč do branky nenasměrovala – a Kapličandy se domů vracely s prázdnou, a to především vinou špatně zvládnutého prvního poločasu.

Fakta – branky: 12. Sesztáková, 21. Macková – 76. Praizlerová, bez karet, rozhodčí Pinc, 40 diváků.

Sestava Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Vávrová, Tošilová, Vocedálková, Matoušková, Praizlerová, Bartoníčková, Stoklasová, Petříková, Pálková.

Kapličandy i přes druhou prohru v sezoně zůstávají stříbrné o skóre před svým přemožitelem.

Libor Granec