Dvojice bojující o finále vzešly z prvních dvou celků po základní části (Legends ČB a Spartak Kaplice), které jsou přímo nasazené, a vítězů předkola play off. V něm si účast v medailových duelech zajistili hráči Písku a Pelhřimova. Okresní reprezentanty tak čeká těžký souboj s píseckými Sršni. Druhou dvojici tvoří českobudějovičtí Legends a Pelhřimov.

Největším domácím želízkem bude ve dvouhře nasazený Tomáš Švejda (na plakátu turnaje), který spolu s budějovickým Janem Janoštíkem bude patřit k favoritům i ve čtyřhře. Foto: Archiv SKB ČK
Špičkový mezinárodní badminton od čtvrtka až do soboty v KrumlověOčekávaná bitva mezi Kaplicí a Pískem nemá jasného favorita. Letošní vzájemná bilance hovoří pro hráče od Otavy (1:1 na zápasy, avšak výrazně lepší skóre +22). Hraje se na dvě utkání a v případě dělby vítězství rozhoduje skóre. První duel bude k vidění v sobotu 7. dubna u řeky Otavy a odveta se bude hrát o týden později (14. dubna) v Kaplici.

Dlouhou šestitýdenní pauzu po skončení základní části vyplnili svěřenci trenéra Milsimera třemi přípravnými zápasy. Nejprve Kapličtí v okleštěné sestavě podlehli ve Strakonicích (60:63) s účastníkem SOP Českobudějovicka. Poté zvítězili na palubovce Legends ČB těsně 69:65 a naposledy ve čtvrtek před svátky přehráli v odvetě českobudějovické hráče znovu, a to poměrem 77:66.

Jan Beň