Kapličtí basketbalisté doma ustáli nálet píseckých sršňů

Kaplice – Sobotní podvečer patřil v Kaplici basketbalu. Místní Spartak přivítal v dalším kole oblastního přeboru C tým píseckých sršňů.

20.11.2017

Jakub Šulek (s míčem) byl v utkání s píseckým céčkem střeleckým lídrem kaplického Spartaku. Z jeho osmnácti bodů byly čtyři trefy z perimetru.Foto: Deník/ Externista VLP

Po velkém boji a nasazení zůstala výhra zaslouženě v Kaplici. Domácí rozhodli o výsledku ve třetí čtvrtině a připsali si do statistik třetí výhru v řadě.

Spartak Kaplice – Sokol Sršni Písek C 67:56 (30:30)

Trenér Pavel Milsimer má od počátku sezony v rotaci pouze osm hráčů – a tato osmička se postavila jedenáctičlennému roji píseckých sršňů.

Hosté od úvodu duelu nastoupili se zónovou obranou a tím dělali domácím na útočné polovině problémy. Kapličtí nemohli příliš praktikovat rychlý basketbal a těžko překonávali organizovanou defenzivu hráčů od Otavy. Obranná činnost však byla doménou i domácího celku, a tak se hrál vyrovnaný duel.

V první periodě se oba týmy střídaly ve skórování a tím i ve vedení. V 7. minutě ztráceli Kapličtí čtyři body (11:15), po prvním hracím období však díky trefám Hejného a Čegana měli k dobru plus jeden bod – 16:15.

Ani druhé dějství nepřineslo změnu obrazu hry. Písečtí střídali zónovou a osobní obranu a stále se jim dařilo nabourávat kaplický systém hry. Body se zapisovaly na obou stranách rovnoměrně a skóre tak pozvolna rostlo. V závěru poločasu se hostujícímu Tóthovi podařilo vsítit tři body za koš s faulem (bonusový trestný hod) a stanovit tak vyrovnaný stav po dvaceti minutách hry – 30:30.

Po změně stran vstoupili spartakovci na hřiště s odhodláním bodově odskočit, což se jim také podařilo. Díky enormnímu nasazení v obraně i útoku, kdy svěřenci trenéra Milsimera nevypustili jediný souboj, rvali se o každý míč, položili základ bodového trháku (třetí čtvrtinu spartakovci vyhráli dílčím skóre 25:15). Raketový start třetí čtvrtiny obstarali Adámek, Novotný a Hejný, kteří se trefili z perimetru – a rázem ukazovala tabule ve 23. minutě stav 41:34. Hosté sáhli po time outu, podařilo se jim rozjeté domácí přibrzdit a vyrovnat skóre (27. minuta – 43:43). Odpovědí byl oddechový čas kaplické lavičky. Šulek (s osmnácti body tahoun domácí ofenzivy) poté proměnil další trojku a nastartoval tím rozhodující bodovou šňůru Spartaku. Ta přinesla odskočení do desetibodového trháku po třiceti minutách hry – 55:45.

Závěrečná perioda byla bodově nejchudší (dohromady jen 23 bodů – 12:11). Kapličtí v ní předváděli dobře organizovanou hru, kdy plně využívali čtyřiadvaceti vteřinový limit na útok, čímž krátili soupeři čas na korigování výsledku. Sršni sice agresivní hrou snížili ve 37. minutě na 58:51, ale tříbodová střela Míška vrátila domácím dvojciferný náskok (61:51). Na tento zásah už hosté nedokázali odpovědět a i přes nervózní závěrečné dvě minuty již spartakovci své vedení udrželi. Konečnou podobu výsledku pak dal z čáry trestného hodu skórující Vaniš – 67:56.

Fakta – základní pětka a body Kaplice: Šulek 18, L. Hejný 16, Adámek 9, Míšek 4, Ševčík, střídali: Čegan 13, Novotný 9, Vaniš 1, trojky: 11 (Šulek 4, Adámek a Čegan po 2, Hejný, Novotný a Míšek po 1), trestné hody: 21/8 (38,1%), čtvrtiny: I. 16:15, II. 14:15, III. 25:15, IV. 12:11.

Kapličtí basketbalisté se tentokrát mohli opřít o svou tradiční zbraň – střelbu za tři body. Jedenáct přesných zásahů s téměř čtyřicetiprocentní úspěšností se ukázalo jako rozhodující faktor. Hosté se z perimetru prosadili pouze pětkrát. Oproti tomu i tentokrát opět přišla mizérie při střelbě trestných hodů – 21/8 (38,1%). V této činnosti se nedařilo ani hostům – 28/10 (35,7%).

Další výsledek: Legends Č. Budějovice – Tigers Č. Budějovice 100:83.

Autor: Redakce

20.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

K těžké dopravní nehodě došlo na silnici 149, obchvat u Vodňan. Střetlo se tu osobní vozidlo s nákladním. Příčinu havárie se vyšetřuje.
7

Při nehodě se těžce zranil řidič

Poslední rozloučení s Bořivojem Laudou se konalo ve čtvrtek 14. 12. ve 12 hodin v obřadní síni krematoria na hřbitově sv. Otýlie v Českých Budějovicích.

Odešel Bořivoj Lauda, emeritní ředitel Alšovy jihočeské galerie

Robin Tancer vezl z Liberce skvělé republikové stříbro

Liberec – Na badmintonovém Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie mladšího žactva do 13 let, které se hrálo v liberecké hale, byli zástupci krumlovského regionu vidět.

OBRAZEM: Se seniory z Horní Plané si koledy zazpívali i malí hasiči

Horní Planá - K osmdesáti zpěvákům koled, klientům Domova důchodců Horní Planá, se ve středu na akci Česko zpívá koledy přidali také malí i velcí hasiči z Černé v Pošumaví.

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V Loučovicích zpívali koledy v kapli andílci

Loučovice - Ani tentokráte ve středu nezůstala při Česko zpívá koledy osiřelá kaple sv. Prokopa v Loučovicích, kde s Deníkem zpívají koledy tamní obyvatelé od prvého ročníku. Na zahřátí nechybělo svařené víno a návštěvníky při koledách vedly místní děti ze sboru Slavíček a tanečního souboru Čarodějky.