Tým z krajské metropole přicestoval k utkání pouze v šesti hráčích, což zprvu vypadalo jako jednoduchá záležitost pro domácí basketbalisty. Ti však soupeře jednoznačně podcenili a zažili doslova katastrofický vstup do zápasu. Českobudějovičtí jednoduchou kombinační hrou překonávali zónovou obranu Spartaku, zatímco domácí neproměňovali ani vyložené pozice zpod koše. Nepomohl ani time out, změna obrany a promíchání sestavy (3.) a tak hosté odskočili na hrozivých 0:10. Až po šesti odehraných minutách se rozvlnila síťka hostujícího koše, když se z nájezdu prosadil veterán Beň (2:10). Následovalo snížení na 7:12 (8.) a šestibodové manko si spartakovci nesli i do druhé čtvrtiny – 13:19.

Podobně hrozivý úvod měli domácí i v dalším hracím období. Ve třinácté minutě ukazoval tabule stav 15:24. Pak se z perimetru trefil Míšek (18:24) a odstartoval stíhací jízdu Kaplice, která přinesla ofenzivní podívanou (v této části hry dali spartakovci dvaatřicet bodů). Během minuty umazali domácí manko na 24:26 a českobudějovičtí sáhli po oddechovém čase. Po jeho skončení dvakrát skórovali tygři (24:30), ovšem šestibodová šňůra z rukou Šulka přinesla vyrovnání – 30:30 (16.). Hosté ještě jednou odskočili na 30:34 (17.), to však bylo naposledy kdy byli v roli vedoucího celku. V osmnácté minutě Vaniš poprvé strhl vedení na stranu Spartaku (35:34) a ten již vedení nepustil. Sérií rychlých protiútoků vyšperkovanou několika pohlednými kombinacemi se domácí utrhli na poločasových 45:34.

Šestý reprezentační ples města Český Krumlov.
Reprezentační ples města Český Krumlov opět zazářil

Po změně stran již svěřenci trenéra Blažka kontrolovali hru a postupně navyšovali své vedení. Českobudějovickým pomalu docházeli síly a přestala se jim dařit souhra na útočné polovině. Ve dvacáté sedmé minutě měli kapličtí k dobru plusových dvacet bodů – 58:38. Poté došlo po nezaviněném střetu ke zranění hostujícího Gábriše a tygři neměli nikoho na střídání. O to více se semknuli a zase začali vytahovat drápky. Po třiceti odehraných minutách ukazovala tabule stav 62:47.

V posledním dějství pokračovali domácí v nastolené hře, čímž navýšili své vedení na dvaadvacet bodů – 71:49 (33.). Reprezentanti z krajského města sáhli po timu a po jeho skončení začali umazávat nabyté manko. Během tří minut snížili na rozdíl deseti bodů (73:63, 36.) a zadělali tím na drama. Trenér Blažek reagoval oddechovým časem. Ten vrátil jeho svěřencům klid, konec utkání si již pohlídali a navýšili konečný rozdíl na 83:68. Výrazně se opět prosadilo bratrské duo Hejných, kdy Filip i Lukáš zaznamenali shodně po 15 bodech. Pozitivem je i bodový přínos lavičky (34 bodů) a to, že do střelecké listiny se zapsali všichni kapličtí hráči.

Václav Blažek, trenér Spartaku Kaplice: „Soupeř přicestoval pouze v šesti a my jej hodně podcenili. Když se k tomu přidala střelecká nemohoucnost v úvodu zápasu, vypadalo to hodně špatně. Pak jsme se probudili a začali hrát rychleji. Přesto jsme se s českobudějovickými mladíky hodně trápili a náš výkon byl spíše ospalý. Výhra nás opět posunula blíže play off.“

Frymburk pořídil novou rolbu na úpravu běžeckých stop.

Spartak Kaplice – Tigers Basketball Č. Budějovice C 83:68 (13:19, 45:34, 62:47)

Body: L. Hejný 15, F. Hejný 15, Šulek 13, Míšek 11, Novotný 8, Vaniš 6, Adámek 5, Čegan 5, Beň 5. Trojky: 4:3. Trestné hody: 16/9:25:13.

Další výsledky: Tábor – Písek 88:84, J. Hradec – Pelhřimov 72:63

Příští kolo: Pelhřimov – Kaplice, Tigers ČB – Tábor, Písek – Legends ČB.

1. BK Lions J. Hradec 8 6 2 598:479 14

2. Legends Basketball Č. Budějovice 7 6 1 523:450 13

3. Spartak Kaplice 8 5 3 612:589 13

4. BK Pelhřimov 7 4 3 487:467 11

5. BK Tábor 8 3 5 541:546 11

6. Sokol Písek Sršni C 8 2 6 568:628 10