Na jeden z vrcholů sezony, kterým bude turnaj Českého poháru v Litoměřicích, kapličtí judisté ladili formu hned při trojlístku březnových akcí.

Čokoládová cena

První březnovou sobotu se v Kaplici konal další ročník Čokoládové ceny. Tento mládežnický turnaj byl vůbec prvním turnajem na území Jihočeského kraje v letošní sezoně. Na tatami se představilo 129 závodníků z 12 oddílů z České republiky a Rakouska. Z domácího oddílu se zúčastnilo 17 judistů a judistek. Soutěžilo se v kategoriích mláďat a mladšího žactva.

Mladí judisté TJ MDDM Kaplice vybojovali plných dvanáct cenných kovů. Na stupeň nejvyšší ve svých hmotnostních kategoriích vystoupili a ze zlata se radovali Martin Balcar, Matěj Jonáš, Michaela Vilímková, Michal Jokl a Dominik Vícha.

Druhá místa obsadili Josef Sezemský, Lucie Mašková, Johana Paťhová a Dominik Valdauf. Třetí místa a bronz do kaplické sbírky vybojovali Jiří Šlechta, Filip Špánek a Ondřej Škabrada. Úvodními koly neprošli Jakub Ovádek, Marek Vícha, Nicolas Marousek, Josef Maurenc a Ondřej Svoboda.

Dva turnaje venku

Druhý březnový víkend měli kapličtí judisté hodně napilno. V sobotu v brzkých ranních hodinách odcestovalo dvanáct sportovců do Benešova u Prahy, kde se zúčastnili 17. ročníku Memoriálu Antonína Tichého.

V neděli, jen několik málo hodin po příjezdu ze sobotního turnaje, pak nabralo dvaadvacet kaplických judistů směr Rakousko. V nedalekém Niederwaldkirchenu se konalo 1. kolo tamního okresního poháru.

V Benešově to kaplické mládeži řádně medailově zacinkalo. V krásném prostředí basketbalové haly na tatami předvedli kvalitní výkon a po zásluze vybojovali nejcennější kovy Lucie Mašková, Radek Rousek, Martin Balcar (všichni v kategorii mláďata), Michal Jokl, Matěj Jonáš a Dominik Vícha (všichni v kategorii mladších žáků).

Druzí byli a stříbrné medaile obdrželi mladší žáci Ondřej Svoboda, Dominik Valdauf a žákyně Michaela Vilímková. Bronzové medaile a třetí místo v celkovém hodnocení získali ještě Marek Vícha a Ondřej Škabrada. Bez umístění na stupních zbyl pouze nejmladší člen výpravy MDDM, teprve šestiletý David Valdauf, který byl na svém vůbec prvním turnaji.

„Pořadatelé připravili pro závodníky krásné medaile, diplomy a spoustu věcných cen. Byla to opravdu vydařená reklama a propagace juda. Matěj Jonáš byl navíc organizátory oceněn jako nejtechničtější závodník v kategorii mladších žáků,“ přibližuje úspěšný turnaj kaplický trenér Libor Štěpánek.

Kaplickému týmu po úvodním kole okresního poháru oblasti Mühlviertel patří senzační první místo před oddíly z Niederwaldkirchenu a Gallneukirchenu! První místa v Rakousku získali David Valdauf, Karolína Bauerová (pozn.: oba úplní začátečníci, kteří byli poprvé na turnaji v zahraničí), Johana Paťhová, Radek Rousek, Lucie Mašková, Josef Sezemský, Václav Paťha, Michal Jokl, Dominik Vícha, Dominik Valdauf, Jan Stacho a Jaroslav Jonáš.

Další cenné kovy v barvě stříbra přidali do kaplické sbírky Martin Balcar, Karel Mašek, Zuzana Ovádková. Bronzoví byli Ondřej Svoboda a Jakub Stacho. Na bodovaných místech pak ještě skončili Marek Vícha a Kristýna Rousková.

Libor Štěpánek, Karel Vosika