Ve dvoudenním programu se na šesti tatami představilo více než 630 závodníků z 91 oddílů České republiky a Německa.

Mezi zúčastněnými pochopitelně nechyběla výprava SK Kaplice, ale oproti brněnskému pohárovému turnaji nebyla kompletní, když chyběli zraněný Paťha, Valdauf a v ukrajinském Užhorodu startující Vilímková, Svoboda a Houska. Přesto si kapličtí judisté odvezli celkem šest cenných kovů, což je také vyneslo v klubovém hodnocení na stupeň nejvyšší. Po triumfu v Brně se tak Kapličtí podruhé v řadě mohli radovat z týmového triumfu.

Výsledkově se nejlépe dařilo Dominiku Morongovi (viz. foto), který získal medaile dvě. Mezi kadety v hmotnostní kategorii do 55 kg vybojoval zlato a mezi muži (do 60 kg) pak přidal ještě stříbro. Jeho turnajová bilance osm výher a jedna porážka je opravdu obdivuhodná.

Zlatou medailovou sbírku ještě rozšířily v kategorii žen do 57 kg Markéta Havlíčková a starší žákyně Renata Zachová startující v kategorii do 40 kg.

Druzí ve svých hmotnostních kategoriích byli starší žák Petr Zach (42 kg) a Radek Rousek startující v kategorii mladších žáků do 50 kg.

Těsně pod stupni vítězů skončila Johanka Paťhová, která obsadila páté bodované místo. Luboš Slánský a Lucie Mašková byli z turnajového pavouka tentokrát vyřazeni v úvodních kolech.

Libor Štěpánek