Bez absentujících opor Ovádka a Rytíře Kaplice v zápase I.A dorostu dosáhla pouze na bod, když remizovala 2:2 (1:1) a na penalty 5:6 prohrála.

Vytyčenému cíli odpovídal začátek zápasu, kdy domácí byli aktivní a tlačili se do útočení. Už ve 3. minutě hosty zachránilo břevno, když po centru Vaniše jej hlavičkou orazítkoval Urazil. Kaplický útočník se pak v 6. minutě řítil sám na brankáře Rudolfova, kterého obešel, ale míč směřující do prázdné branky zastavil obranným skluzem Perný. Ve 14. minutě už byli domácí za aktivitu odměněni. Z levé strany vyslal křížnou střelu po zemi Vaniš, brankář Hajný balon pouze vyrazil a dobíhající Marek Urazil pohodlně skóroval – 1:0.

Fakta – branky: 14. M. Urazil, 48. Lašák – 37. a 77. Kešner, rozhodující penalta D. Hajný, bez karet, rozhodčí Crkva, sledovalo 80 diváků. Sestavy – Kaplice: F. Říha – Blažek, Fafl, Čutka, Hájek, Lašák, Flaška, Sulzer, Vaniš, M. Urazil, Pál, střídali: Dostál, M. Kaňka, Rudolfov: F. Hajný – Kryeziu, D. Hajný, Foglar, Dvořák, Plojhar, Perný, Janura, Machovec, Kešner, Peiger, střídali: Kocina, Voráček, Keřka.

I po vstřelení vedoucího gólu byli domácí dorostenci před pěknou diváckou návštěvou dál aktivní. Z pravé strany centroval Sulzer, z první usměrnil míč k tyči znovu Urazil, ale Hajný stačil vytěsnit na rohový kop. Po následném centru se za vápnem dostal k odraženému míči Sulzer, jehož utažená rána skončila na těle gólmana, který měl štěstí, že jej rána, která prošla přes houštinu těl, trefila. Ve 22. minutě Flaška poslal do šance Urazila, hostující gólman znovu stačil zasáhnout.

A neproměněné příležitosti spartakovce poté mrzely, zvlášť, když musel hřiště opustit zraněný Sulzer. Od té doby se hra začala postupně otáčet. Po půlhodině se do první šance hostů dostal Machovec a Říhu zachránilo břevno. Krátce na to prakticky z poloviny hřiště šel sám na branku Urazil, ale klička nebyla tím nejsprávnějším řešením a gólman Rudolfova znovu svůj tým výrazně podržel. Něco podobného diváci viděli na druhé straně při šanci Janury a zásahu brankáře Říhy. Ve 37. minutě však bylo vyrovnáno. Až před brankáře se protáhl Kešner a tváří v tvář Říhovi nezaváhal – 1:1.

Druhé dějství začalo chybou obránce Fafla, po které se do šance dostal hostující Peiger, ale branka mu byla malá. Naproti tomu Kapličtí svou první šanci po změně stran přetavili v gól. Ve vápně se dostal k odraženému míči František Lašák a střelou na bližší tyč rozjásal domácí příznivce – 2:1. Stejný hráč pak mohl vedení Kaplice navýšit v 56. minutě, kdy jej v dobré střelecké pozici našel Pál, ale Lašák branku Rudolfova přestřelil. V 62. minutě měli výhodu přímého kopu hosté. K provedení se postavil kapitán Dvořák a míč se po jeho ráně svezl po břevně Říhovy svatyně. Kaplický gólman pak o několik minut později reflexivně nohou zasáhl při střele Kešnera. Dorostenci z „Perštátu“ se však vyrovnání přece jenom dočkali, a to třináct minut před koncem. Na rohový kop nejvýše vyskočil Kešner a umístěnou hlavičkovou srovnal na 2:2. Tento moment přinesl i změnu v kaplické sestavě, kde unavený Pál šel do branky a hru v útoku se snažil oživit Říha. To se mu také do jisté míry povedlo, ale vyložené šance k vidění již nebyly.

Ani kousek prostoru nedostal chvalšinský mladík Petr Zwifelhofer (vpravo) od zkušeného kaplického obránce Josefa Gondeka, kterého ještě jistil Marek Hami.
Kaplice v derby oplácela i s úroky, Chvalšiny si odvezly pětku


Zápas tak skončil stejně jako na podzim nerozhodně, a to znamenalo jediné. Z prvenství se na dálku mohla radovat Lomnice. Závěrečný penaltový rozstřel o bod navíc již nemohl změnit nic na konečném pořadí. Rozhodlo se v osmé sérii, kdy po Hájkově zaváhání přiřkl bod navíc hostům Hajný.

Libor Granec