Mladší žáci kaplického Spartaku sehráli další ze série zimních halových turnajů. Tentokrát se Kapličtí představili na tradičním žákovském zápolení v suchdolské hale. Osm přihlášených celků bylo rozlosováno do dvou čtyřčlenných základních skupin, kde hrací dobu pořadatelé stanovili na jedenkrát patnáct minut.

Cesta na vrchol

Hned v prvním zápase poměřili Kapličtí síly s týmem pořádajícího oddílu. V úvodním turnajovém vystoupení se mladíci Spartaku obvykle hledají a spíše se seznamují s halou – a nejinak tomu bylo i v tomto střetnutí. Sice se brzy ujali vedení, ale domácím se podařilo záhy vyrovnat. Klid do kaplických řad přinesl až gól na 2:1. Spartakovci se poté zklidnili v rozehrávce, a to se zákonitě odrazilo i na hře samotné a na výsledku. Vítězství v poměru 4:1 bylo dobrým základem do dalších bojů ve skupině.

V dalším zápase byl soupeřem Spartaku tým Chlumu u Třeboně. Kapličtí byli po celý zápas jednoznačně aktivnějším týmem, což se začalo brzy odrážet i na výsledku. Výhra 7:2 byla více než přesvědčivá.

V posledním utkání skupiny se střetli spartakovci s Novou Včelnicí. Ani její hráči nekladli zástupci našeho okresu příliš velký odpor. Mladší žáci kaplického Spartaku byli ve všech herních činnostech jednoznačně lepší a během patnácti minut nasázeli soupeři osm branek. V zápase se blýskl autor čtyř gólů Marek Malický.

Spartakovci tak postoupili z prvního místa do skupiny o konečné první až čtvrté místo se ziskem tří bodů, když se jim započítávala výhra nad domácím Suchdolem.

Prvním soupeřem v rozhodující fázi turnaje byla budějovická Slávie, která hraje krajský přebor. Rozdíl soutěže byl znát především v agresivitě a nasazení hráčů Slávie. Navíc v polovině zápasu se soupeř ujal vedení. Kapličtí mladíci se ale nevzdávali, což se jim nakonec vyplatilo. Sedm vteřin před koncem zajistila spartakovcům dělbu bodů trefa Tůmy.

V posledním zápase se utkali hráči Kaplice s Hlubokou, které na podzim na jejím hřišti v mistrovském utkání podlehli. A i tentokráte šel do vedení soupeř. Kapličtí poté zvýšili aktivitu, ale dlouho se nedokázali střelecky prosadit. Až když brankář Hluboké střelu Tůmy pouze vyrazil, dokázal trefit odkrytou branku Urazil a vyrovnal na 1:1. Na výsledku se ve zbývajícím čase pak už nic nezměnilo.

Mladší žáci Spartaku Kaplice tak sice na suchdolském turnaji uhájili neporazitelnost, dva nerozhodné výsledky ve finálové části je však stály kýžené celkové prvenství. Z triumfu se nakonec mohli radovat mladí hráči pořádajícího Sokola.

Nejlepším střelcem turnaje se stal kaplický Marek Malický, který v penaltovém rozstřelu předčil svého protivníka z domácího týmu, a to až v pátém kole.

Turnaj byl po organizační stránce zvládnutý na výbornou, za což patří pořadatelům poděkování. S výkony svých svěřenců byli spokojeni i kapličtí trenéři, takže suma sumárum se jednalo o povedenou halovou přípravu.

Výsledky Spartaku – základní skupina: Kaplice – Suchdol 4:1 (branky Spartaku: Fafl, Tůma, F. Marek, Mar. Kozak), Kaplice – Chlum 7:2 (Fafl 2, Urazil, Tůma, Mar. Kozak, Flaška, Malický), Kaplice – Nová Včelnice 8:0 (Malický 4, Flaška 2, Laně, Tůma).

Skupina o 1. – 4. místo: Kaplice – Slávia Č. Budějovice 1:1 (Tůma), Kaplice – Hluboká 1:1 (Urazil).

Sestava Spartaku: Vaněk – Malický, Mar. Kozak, Flaška, E. Marek, Urazil, Tůma, Laně, Fafl, F. Marek.

Konečné pořadí: 1. Sokol Suchdol nad Lužnicí, 2. FK Spartak KAPLICE, 3. TJ Hluboká nad Vltavou, 4. SK Slávia Č. Budějovice, 5. Slovan Břilice, 6. Tatran Lomnice nad Lužnicí, 7. Jiskra Chlum u Třeboně, 8. Nová Včelnice.

Libor Granec