Na pravidelném soustředění, které podpořil Jihočeský kraj, se sešlo téměř sedmdesát dětí z českokrumlovského Shotokan karate klubu, českobudějovického Shirokanu a z Bechyně.

Pod vedením zkušených trenérů probíhaly dvoufázové tréninky a konala se rovněž soutěž ve sportovním víceboji, který zahrnoval skok do dálky, střelbu ze vzduchovky, šplh na tyči a další disciplíny.

V nesportovní části přichytal v rámci soustředění tým pod vedením Lucie Cibulkové například základní instruktáž zdravovědy, ale hlavně celotýdenní hru na téma „Život je jeden velký cirkus“, která vyvrcholila stezkou odvahy na hrad Borotín a táborákem s pečením buřtů.

„Poslední večer byla na programu diskotéka, jíž předcházelo rozdávání diplomů a medailí z víceboje a jiných soutěží. Letní školu roku jsme zakončili společným tréninkem,“ podotkl jeden z trenérů českokrumlovského Shotokanu Jiří Janda.

Shotokan pořádá nábor do přípravky

Českokrumlovský Shotokan karate klub se dlouhodobě věnuje systematické práci s dětmi a jako každý rok pořádá nábor nových adeptů. Spotorvní přípravka - Tygříci - je vhodná pro děti už od 4 let věku. Cvičí se každé úterý od 16 hodin v tělocvičně krumlovského gymnázia a začíná se v úterý 8. září.

"Naším cílem je, aby děti sport bavil. Naučí se základům gymnastiky či míčových her, zlepší koordinaci pohybu," podotkl Jiří Janda. 

Kromě toho Skotokan organizuje tréninky karate pro začátečníky od 6 let až po dospělé. Bližší informace zájemci získají na telefonech: 725 046 245, 724 596 294, e-mailem: skkceskykrumlov@gmail.com, nebo na webových stránkách klubu: ckkarate.cz.