Mezinárodní mistrovství České republiky v rallyecrossu pokračovalo již třetím podnikem na tradiční sedlčanské trati, kde měl své želízko v ohni i českokrumlovský region.

Ilustrační foto.Zdroj: Deník/ Zuzana KyselováNa start se v kategorii Super Touring Cars +2000 se svým vozem VW Golf3 postavil i Karel Václavík z Benešova nad Černou a při letošní premiéře se hned postavil na stupně. „Dojel jsem s předělaným autem druhý ve třídě, což je určitě úspěch,“ těší benešovského jezdce, který se rallyecrossu závodně věnuje už od roku 2008 a před dvěma roky dokonce slavil titul mistra republiky v kategorii STC.

Živnostník a majitel autoservisu ovšem nemá na růžích ustláno, a tak v této sezoně neabsolvuje celý šampionát. „Z finančních důvodů už pojedu jen srpnový závod v rakouském Hornu, což je od nás celkem blízko, a ještě před tím i druhý sedlčanský závod v červenci. Hlavně tam bych chtěl opět co nejlépe zabodovat, protože právě o tom víkendu budu slavit čtyřicátiny. Byl by to pěkný dárek,“ přeje si Karel Václavík, který napoprvé v Sedlčanech nestačil jen na vítězného dosavadního suveréna třídy Michaela Stoklassu a ziskem třiadvaceti bodů si vydobyl průběžné deváté místo v hodnocení seriálu MMČR 2017.

Jan Kopecký vyhrál Rallye Český Krumlov.
Tovární pilot Škody Jan Kopecký vyhrál již potřetí v řadě Rallye Český Krumlov