Mladší žáci

Krajský turnaj Grand Prix C kategorie mladšího žactva do 13 let, tj. pro ročníky 2004 a mladší, zaznamenal účast bezmála třicítky hráčů z celých jižních Čech, kteří bojovali o vítězství, ale hlavně o právo startu na celostátním „áčkovém" turnaji, jenž je na programu koncem února v Aši.

Z benjamínků pořádajícího SKB Č. Krumlov se nejvíce dařilo Jaroslavu Jelínkovi, který se ve dvouhře hochů probojoval až do finále. V boji o zlato však již nestačil na Daniela Dvořáka (Sokol ČB), kterému ve finále podlehl jasně ve dvou sadách (12:21, 10:21). Druhým místem si však Jelínek vybojoval postup na celostátní turnaj, kde odehraje i čtyřhru, pro kterou má zajištěný přímý postup.

Výborně si vedl i ještě velmi mladý (ročník 2006) Patrik Fuciman, jenž přehrál až o dva roky starší soupeře.

K dalším dobrým výsledkům Krumlováků patří bronzové medaile v párových disciplínách. Ve čtyřhře chlapců obsadily třetí místo dvojice Fuciman a Šmikmátor, Šober a Rozkydal (ČK / Štěpánovice), páté místo patří dvojici Mrázek a Čížek (Křemže).

Turnaj na domácí půdě se moc nevydařil Hulcové ani Petrouškové (obě SKB ČK), které se neumístily na postupových místech. Reputaci si trochu napravily děleným třetím místem s dvojicí Pavlišová (Křemže) a Kalbáčová ve čtyřhře dívek. Ještě v mixu pár Fuciman a Petroušková obsadil třetí místo.

Umístění hráčů z dvojice klubů našeho okresu:

Dvouhra – chlapci: 2. Jaroslav Jelínek, 4. Patrik Fuciman, 5. Jakub Šober,13. Jiří Šmikmátor (všichni SKB ČK), Jakub Čížek, Martin Mrázek (oba Křemže), dívky: 4. Viktorie Hulcová, 5. Natálie Petroušková (obě SKB ČK), Klára Pavlišová (Křemže).

Čtyřhra – chlapci: 3. Fuciman / Šmikmátor, Šober / Rozkydal (SKB ČK / Štěpánovice), 5. Čížek / Mrázek (Křemže), dívky: 3. Hulcová / Petroušková, Pavlišová / Kalbáčová (Křemže / Strakonice).

Smíšená čtyřhra: 3. Fuciman / Petroušková, 5. Šober / Kočová (SKB ČK / Tábor), Jelínek / Hulcová, Čížek / Pavlišová (Křemže), 9. Šmikmátor / Novotná (SKB ČK / Tábor).

Mladší junioři

V souběžně hraném krajském turnaji Grand Prix C kategorie mladších juniorů do 17 let se o medaile a postupy na republikové klání utkala bezmála dvacítka hráčů z pěti jihočeských klubů.

Juniorský turnaj byl od začátku až do konce zcela v režii domácích hráčů. Ve dvouhře chlapců jasně bez ztráty setu vyhrál Tomáš Švejda, který ve finále porazil klubového kolegu Jana Orose. O třetí místo se strhla bitva také mezi domácími hráči, ze které vyšel vítězně Tomáš Tran, jenž ve vyrovnaném třísetovém souboji (21:18, 14:21, 21:19) zdolal Kristiána Filipa.

Ve dvouhře dívek to bylo obdobné, když všechna čtyři první místa obsadily hráčky domácího SKB Český Krumlov. Největší souboj se odehrál v semifinále mezi Lindou Šmikmátorovou a Natálií Filipovou. Ze třísetového duelu (21:9, 18:21, 21:17) vyšla vítězně prvně jmenovaná, na kterou pak ve finále čekala Michaela Štronerová, jíž měla odvádět porážku z minulého střetnutí. Štronerová do finále přešla přes Barboru Berkovou ve dvou setech (21:7, 21:17). V boji o zlato se očekávala třísetová bitva, ale v reálu to bylo jinak.

Šmikmátorová byla připravena na odvetu velmi dobře a podařilo se jí Štronerovou zdolat ve dvou sadách (21:14, 22:20). Křemežská Lucie Koudelková první kolo přestála po boji s budějovickou Podolkovou (21:23, 21:12, 21:13), ale pak hladce podlehla Šmikmátorové (8:21, 5:21).

Párové disciplíny také ovládli domácí hráči. Čtyřhru juniorů vyhrála dvojice Oros a Švejda, čtyřhra juniorek se stala kořistí páru Šmikmátorová a Štronerová.

Ve smíšené čtyřhře jasnými výsledky vyhrála dvojice Švejda a Filipová, na druhé místo poskočil další domácí pár Oros a Šmikmátorová.

Dvouhra – chlapci: 1. Tomáš Švejda, 2. Jan Oros, 3. Tomáš Tran, 4. Kristián Filip, 5. Adam Ječmínek (všichni SKB ČK), dívky: 1. Linda Šmikmátorová, 2. Michaela Štronerová, 3. Natálie Filipová, 4. Barbora Berková (všechny SKB ČK), 5. Lucie Koudelková (Křemže).

Čtyřhra – chlapci: 1. Švejda / Oros, 2. Filip / Tran, 3. Ječmínek / Kubec (SKB ČK / Tábor), dívky: 1. Šmikmátorová / Štronerová, 2. Filipová / Berková.

Smíšená čtyřhra: 1. Švejda / Filipová, 2. Oros / Šmikmátorová, 3. Ječmínek / Berková, 5. Filip / Štronerová, 9. Tran / Koudelková (SKB ČK / Křemže).