V interligovém utkání proti Zlínu představil Sokol Písek dvě nové posily. Martinu Huráňovou, která naposledy hrála interligu v Olomouci, a na jihu Čech dobře známou Zuzanu Kohoutovou.

Ta ještě v minulé sezoně oblékala v nejvyšší soutěži dres Jindřichova Hradce.
Když vloni na jaře házenkářky Hradce prohrály v interlize druhý zápas o udržení s Veselím nad Moravou, zavládlo u Vajgaru velké zklamání. Porážka rozhodla o sestupu Jindřichova Hradce do první ligy.
Jelikož žádný z prvoligových týmů neměl zájem postoupit do vyšší soutěže, existovala teoretická možnost interligu ve městě u rybníku Vajgar udržet.
Zdaleka ne všichni v klubu však byli této variantě nakloněni. Proti této možnosti se stavěla i jedna z nejzkušenějších hráček týmu Zuzana Kohoutová a oznámila zároveň konec kariéry. „Já jsem byla proti tomu, aby se v Hradci hrála interliga, protože na to nejsou hráčky. K dispozici byly hlavně dorostenky, ale podle mého názoru není ani pro ně samotné vhodné naskočit bez zkušeností do takové soutěže. Házenou by jim to akorát znechutilo. Myslím si, že je pro ně lepší sbírat ostruhy v nižší soutěži a interligu hrát, až když se ukáže, že na to mají. Proto jsem oznámila, že končím," vysvětluje své stanovisko Kohoutová.
Klub se nakonec rozhodl, že na případnou možnost se v interlize udržet, reflektovat nebude a sestoupil podle regulí do první ligy.
Jindřichohradeckým činovníkům nastaly starosti se sestavováním kádru. Naštěstí pro trenéry Kohoutová své rozhodnutí skončit změnila a klub se s jednou ze svých klíčových hráček dohodl na další spolupráci. Zuzana Kohoutová tak od podzimu hraje v Jindřichově Hradci první ligu.
O schopnostech zkušené jindřichohradecké spojky samozřejmě dobře vědí i v Písku, a proto se místní Sokol s Kohoutovou dohodl na výpomoci v interligových utkáních. „Už v létě jsem se s píseckým klubem bavila o možnosti posílit ho v interlize. Věděla jsem ale, že Jindřichův Hradec také nemá právě široký kádr, takže případná výpomoc přicházela v úvahu až teď od ledna," říká čerstvá posila.
A její premiéra v píseckém dresu nebyla vůbec procházkou růžovým sadem. Zápas se Zlínem byl pro Písek jedním z nejdůležitějších v základní části.
Kohoutová naskočila do vypjatého zápasu a jednou brankou přispěla ke šťastnému vítězství 25:24. „Je to jiná soutěž než první liga. Je rychlejší, je to zkrátka úplně jiná házená. Bylo těžké naskočit do takového utkání. Po zranění jsem absolvovala teprve pár tréninků, takže ještě nejsem úplně ve své kůži," svěřila se s čerstvými pocity po utkání se Zlínem Zuzana Kohoutová.
K interligovému zápasu nastoupila po téměř deseti měsících. Loňský duel proti Veselí byl jejím posledním.
Právě Veselí nad Moravou Zuzanu Kohoutovou před touto sezonou oslovilo s nabídkou spolupráce, k dohodě však nakonec nedošlo. „Veselí je příliš z ruky, v Jindřichově Hradci se totiž věnuji ještě malým holkám. Písek je schůdnější. Navíc holky jsou tady super. Vzaly mě mezi sebe, i když jsou většinou mladší než já. Výhodou je, že jsme se znaly už předtím," pochvaluje si angažmá u Otavy Zuzana Kohoutová.
První liga má v tuto chvíli přestávku. Jindřichův Hradec se aktuálně nachází na čtvrtém místě. „V první lize jsou na výši první čtyři týmy. Jsou to béčka Slavie a Zlína, Kobylisy, my a možná i Vršovice. Zbytek je, nechci říct podprůměrný, ale kvalitativně jsou na tom ostatní týmy hůře," nabízí jindřichohradecká házenkářka pohled do nižší soutěže.
Zuzana Kohoutová má o motivaci postaráno. V Jindřichově Hradci bude usilovat o návrat do interligy, v Písku zase o její udržení. „Stejný cíl má i vedení klubu, a proto jsem tady," říká o svých ambicích Kohoutová.