Společně s triem českobudějovického Sokola – Pavlem Markem, Albertem Hadáčkem a Terezou Janoštíkovou – vybojovala Michaela Koudelková na kvalitně obsazeném turnaji velmi cennou stříbrnou medaili.

Turnaje se nezúčastnili úřadující mistři republiky z SKB Český Krumlov, kteří se připravovali na domácí RSL Cup, jenž se koná o tomto víkendu v krumlovské hale.

Cesta za stříbrem

Jihočeši na severu dokázali v prvním kole zdolat výběr východních Čech 3:2. Stejným poměrem pak podlehli ve druhém kole základní skupiny domácímu Slovanu Vesec.

Semifinálový souboj proti družstvu jižní Moravy vyzněl jednoznačně ve prospěch našich. Po výhře 4:1 čekalo Jihočechy finále, kde se střetli opět s veseckými badmintonisty. Přestože tento duel měl naprosto odlišný průběh než první měření sil, skončil stejným výsledkem. Jihočeské družstvo si tedy odvezlo z letošního Falco Cupu diplomy za druhé místo.

Viděno z lavičky

Dívčí pár Janoštíková a Koudelková všechny deblové zápasy na severu Čech vyhrál, i když někdy otáčel nepříznivý vývoj. „Děvčata jsou spolu sehraná a vzájemně se povzbuzují. Michaela měla v singlu těžkou východočeskou soupeřku Smejkalovou, nejvíce ji ovšem mrzí nečekaná prohra s krajovou rivalkou Bočkovou. Nutno říci, že se Bočková vyhecovala k výbornému výkonu, když se k ní navíc přiklonilo štěstí. Překvapivě dobře hrála Michaela Koudelková mixy s Albertem Hadáčkem, ačkoliv se v této sestavě předvedli poprvé,“ zhodnotil výkony křemežské Michaely Koudelkové trenér jihočeského družstva Pavel Marek starší.

„Celkově jsem měl z turnaje výborný dojem. Náš výběr byl skvělou partou s příkladným chováním na kurtu i mimo něj. Celý turnaj jsme si náramně užili, a proto jsme nakonec odjížděli sice bez vítězné trofeje, ale s výborným pocitem z předvedených výkonů a dobrou náladou,“ řekl po skončení libereckého klání jihočeský kouč.

„Byl to prima turnaj, při kterém mě velmi potěšil zájem a podpora Radka Votavy z Českého Krumlova. Jsem rád, že existuje regionální sounáležitost. My nyní budeme na oplátku držet palce českokrumlovským hráčům při mezinárodním turnaji, který se koná o tomto víkendu v jejich domácím prostředí,“ doplnil Pavel Marek.