Vrcholem sezony dospělých hráčů oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže byla účast smíšeného prvního družstva v kvalifikačním turnaji pěti vítězů krajských přeborů o postup do I. ligy skupiny západ.

Právo účasti v této soutěži si badmintonisté Křemže vybojovali vítězstvím v krajském přeboru Jihočeského kraje I. třídy. Získali tak nejen titul krajského přeborníka smíšených družstev, který obhájili druhý rok po sobě, ale i možnost utkat se s nejlepšími týmy severních, západních a středních Čech a Prahy. Křemežští přivítali možnost změřit síly s kvalitními soupeři, což bylo zaslouženou odměnou pro starší hráče oddílu a možností pro mladé získat zkušenosti v zápasech s řadou kvalitních protihráčů.

Na kurty Sokola Doubravky do Plzně vyjela z Podkletí početná výprava šesti mužů a tří žen, ale byla zřetelně oslabená o svou nejlepší hráčku Evu Sklářovou, kterou na kurty nepustily zdravotní důvody. Turnaj se hrál ve dvou dnech, ve kterých se hráči Křemže utkali se čtyřmi soupeři v zápasech na osm vítězných bodů (čtyři dvouhry a čtyři zápasy párových disciplín). Hodně nadějí vkládali Křemežští do čtyřher, které hodně trénovali, i do dvou nadějných mladíků, a to Petra Berana a Jindřicha Kukače. Problémem však byly nezvyklé rozměry haly i naprosto neznámí soupeři.

Cesta k bronzu

Křemže – Vesec 1:7. Hned první utkání ukázalo hloubku těchto problémů, a když se navíc proti Jihočechům postavil největší favorit turnaje, byl začátek pro Křemži hodně krušný. Než se hráči z jihu Čech stačili dostat do tempa, měl soupeř navrch a nic platné nebyly tři vyhrané sety, když vždy soupeř dokázal ve třísetových zápasech vyhrát rozhodující sadu. A tak jen Miloš Chaloupka vítězstvím ve dvouhře  dokázal odvrátit potupného kanára.

Křemže – Hamr Praha 3:5. Stopy první porážky si hráči Křemže přinesli i do druhého utkání proti týmu pražského Hamru. Už se sice začalo dařit párům (zvítězil mix Michala a Michaely Koudelkových a vyhrály i mužské debly Sklář / Kukač a Pirtyák / Koudelka), ale stále se nedařilo mladíkům ve dvouhrách, a tak na čtvrtý bod potřebný alespoň k remíze čekala Křemže marně.

Křemže – Svatá 4:4. Teprve v závěrečném utkání úvodního dne  se naše družstvo dočkalo alespoň remízy. Konečně zabrali oba mladíci Beran i Kukač, zvítězil i debl Koudelka / Pirtyák a čtvrtý bod přišel za skreč ženské čtyřhry, když soupeři chyběla druhá hráčka do páru.

Doubravka B – Křemže 2:6.  Na úvod druhého dne na Jihočechy čekal souboj s hráči domácího TJ Sokol Doubravka B – a byl to přímý duel o třetí místo. Křemežští si už zvykli na prostředí haly i na náročnější styl hry v této vyšší soutěži a chtěli sami sobě dokázat, že mají na alespoň dílčí úspěch. Hosté úspěšně vstoupili do zápasu vítězstvím mixu Koudelkových. Další body pak přidaly po dobrých výkonech oba debly Sklář / Kukač i Pirtyák / Koudelka. Domácí korigovali vítězstvím ve čtyřhře a dvouhře žen a snížili na 2:3. Pak ovšem předvedli perfektní hru všichni křemežští hráči ve dvouhrách (zvítězili Kukač, Beran i Chaloupka) – a bylo z toho velice příjemné vítězství o čtyři body.

A co říci závěrem? Konečné třetí místo je pro Křemži slušným výsledkem. Zejména mladí hráči získali řadu zkušeností a ti starší si dokázali, že stále umí hrát badminton na slušné úrovni, což lze přidat i o ženské části sestavy. Velké zásluhy na postupu na tento turnaj ovšem měla po celou sezonu i Eva Sklářová, která v Plzni byla platnou členkou týmu alespoň z lavičky. Všichni křemežští badmintonisté si zaslouží gratulaci a poděkování za reprezentaci dobré práce oddílu.  

Václav Koudelka