Hráči a příznivci křemežského badmintonového oddílu ovšem uspořádali na závěr tohoto období tradiční „dosmečnou". Tato oblíbená akce měla v průběhu let mnoho podob, a to od cyklistických výprav, či kdysi dávno i výpravu s koňským spřežením po Šumavě, přes posezení v některé z restaurací, po různé aktivity v přírodě.

Tentokrát padla volba na společné odpoledne s povídáním a soutěžením v různých činnostech ve sportovním areálu Cihelna v Chlumu u Křemže. V průběhu celého odpoledne a večera se sešlo téměř čtyřicet hráčů, rodinných příslušníků i přátel oddílu v příjemném prostředí.

Účastníci se věnovali nejen povídání, ale i hodnocení úspěchů uplynulé sezony a spřádání plánů do blízké či vzdálenější budoucnosti. Zasportovali si při fotbálku, talířované, odbíjené, děti si užily trampolíny či koloběžek. Pro opětovné nabrání ubývajících sil pomohlo zázemí místní restaurace se skvělou pizzou či doplnění tekutin. Chutnaly i opékané špekáčky připravené na ohništi.

Budoucnost oddílu

V oficiální části setkání si pak účastníci akce vyslechli hodnocení sezony s připomenutím řady dosažených úspěchů.

V soutěžích jednotlivců byly vyzdviženy skvělé výkony Zuzany Matouškové, která je nyní na krásném třetím místě celostátního žebříčku hráček do 17 let.

Radost mají Křemežští i z nejmladších hráčů, které připravují trenéři Weberová a Čerkl. Talentovaná Stela Reitingerová v závěru sezony vyhrála svou kategorii (ročník 2007) na turnaji přípravek v konkurenci soupeřek nejen z jihu Čech.

Za zmínku stojí i vynikající výkony Jindřicha Kukače, který krátce po postupu do kategorie dospělých díky skvělým vystoupením na celostátních turnajích nyní figuruje mezi první čtyřicítkou mužů z celé republiky.

Nelze opominout medailová vystoupení křemežských veteránů na Mistrovství ČR. Michal Koudelka je mistrem republiky ve čtyřhře hráčů nad 40 let a z dvouhry si přivezl bronzovou medaili. Stejnou medaili má i Jiří Holeček ve čtyřhře hráčů nad 60 let.

K největším úspěchům badmintonistů Sokola Křemže minulé sezony ovšem patří vítězství prvního týmu dospělých v Krajském přeboru, což se povedlo již popáté v řadě. Trochu smutné je, že krajským přeborníkům poté opět unikl postup do první ligy, a to o pověstný vlásek.

Titul slavil i B tým, který zvítězil v Krajském přeboru smíšených družstev II.třídy.

Léto v plné práci

Po hodnocení doby nedávno minulé Křemežští naplánovali i své další aktivity na nyní začínající přípravné období.

Vedle individuální přípravy se v letošním létě uskuteční dvě přípravná letní soustředění. V polovině července se zaměřením na získání fyzických předpokladů a začátkem srpna to bude soustředění zaměřené speciálně na badmintonové umění. Oba jednotýdenní kempy budou realizovány přímo v Křemži, takže místní talentované děti nebudou muset jezdit trénovat jinam. Hlavním trenérem bude zkušený trenér I. třídy Jan Bednář.

Zmíněnými kempy se křemežští badmintonisté vrací k tradici velmi oblíbených letních soustředění ze začátku devadesátých let. Ještě před prvním soustředěním však uspořádají v sobotu 16. července tradiční letní turnaj smíšených dvojic v rámci „Křemežského víkendu", kterým bude pokračovat tradice dřívějších Veletržních pohárů.

Václav Koudelka