Po celá dlouhá léta konání Křemežského veletrhu pořádali badmintonisté místního Sokola turnaj smíšených dvojic – a nejinak tomu bude i letos, byť dochází ke změně.

I když loňský ročník veletrhu byl poslední, badmintonisté Sokola Křemže se v závěru roku 2015 rozhodli v zavedené tradici pokračovat. Bylo by totiž škoda ukončit tradiční oblíbenou letní akci. Tím spíše, že v letošním roce to bude již jubilejní 25. ročník.

O to víc vyznavače hry s opeřeným míčkem z Podkletí potěšilo, že ani v letošním létě nebude v Křemži chybět oblíbená společenská událost – avšak pod jiným názvem. Tradice se mají dodržovat, byť v pozměněném „střihu" . A tradice badmintonového turnaje bude pokračovat, i když již nepůjde o „Veletržní pohár". Bude to tentokrát Křemežský pohár a bude to opět tradiční oblíbená akce, která má v kalendáři přiklepnutý termín v sobotu 16. července.

Znovu se tedy soutěžící sejdou v tělocvičně místní Základní školy a v devět hodin dopoledne se opět z přihlášených hráčů vylosují – specifickým způsobem pomocí hracích karet – spoluhráči do dvojic, které odehrají celodenní turnaj.

Tradičně se zúčastní kvalitní hráči místního oddílu, členové úspěšných družstev nedávno skončené sezony, medailisté z celostátních turnajů i velmi nadějní zdejší dorostenci. Jistě zavítají na křemežské kurty i někteří hráči ze spřátelených oddílů. Ozdobou turnaje by pak letos měla být i účast hráčů z Dánska.

Turnaj je tradičně specifický tím, že až do skončení losování startující neví, se kterým partnerem celý turnaj odehraje. Každý ze startujících má tedy naději celý turnaj vyhrát. Stačí si vylosovat partnera, se kterým si na kurtu vyhoví, a záleží jak rychle se domluví na způsobu hry a jak důsledně dokáží naplnit teoretické plány. Vzhledem k tomu, že startující jsou již zkušenými hráči, bude opět k vidění kvalitní badminton.

Sluší se připomenout, že loňský ročník turnaje vyhrála dvojice složená z domácího mladíka Jindřicha Kukače a exstrakonické Evy Sklářové (oba hráči křemežského A týmu).

Křemežští badmintonisté se již těší na vzájemné setkání hráčů, ale i dalších příznivců oddílu a věří, že svým dílem dají příspěvek k příjemné atmosféře nově zakládané tradice letního „Křemežského víkendu".

Václav Koudelka