Křemežští figurovali před tímto dějstvím na průběžném pátém místě a při shodě okolností mohli ještě pomýšlet na postup mezi tři nejlepší. Šance byla sice velmi malá, ale matematicky to možné bylo…

Křemže – Slovan Vesec 7:1. V prvním zápase tým z Podkletí narazil na libereckého soupeře z Vesce. V předchozích kolech měli Křemežští i trochu smůlu, když hlavně ve třetích setech ztráceli body, ale v tomto duelu si to dokonale vynahradili. Hned ve čtyřech případech brali body právě za vítězství v rozhodujících třetích sadách a třikrát uspěli ve dvousetových bitvách. Celkově z toho bylo jednoznačné vítězství nad týmem, který Křemži nehezky potrápil při ligové kvalifikaci v Českých Budějovicích před třemi lety.

Astra ZM Praha B – Křemže 4:4. Poslední utkání základní části svedlo proti sobě dva velmi vyrovnané týmy. Bodový rozdíl mezi oběma činil před duelem pouze jediný bodík, takže v případě úspěchu by Křemežští domácí v tabulce přeskočili. Realita však byla nakonec trochu jiná. Jihočeši sice dokázali vyhrát dva třísetové zápasy, ale také dva stejně ztratili. Pak se křemežská mašina poněkud zadrhla a hosté rázem museli dohánět dvoubodové manko. Křemežští však mají ve svém středu rychlonohé mladíky, na které se mohou vždy spolehnout. Jindřich Kukač vydřel třetí bod a Petr Beran přidal potřebný čtvrtý – a remíza s béčkem Astry byla na světě!

„Vzestup tabulkou se sice nekonal, ale jako nováček v první lize jsme určitě nezklamali! Páté místo po základní části není k zahození,“ jasně říká člen křemežského áčka Petr Pirtyák.

V závěrečné vyřazovací fázi soutěže budou Křemži za soupeře opět týmy TJ Astra ZM Praha B a Slovanu Vesec, čtvrtým do party bude Prosek Praha.

„Držte nám opět palce do náročného závěru. Únorový turnaj budeme hrát znovu v Praze a ten úplně poslední bude v březnu v Českých Budějovicích. Přijďte, budeme vás opět potřebovat!“ zvou Křemežští své fandy na neděli 18. března do budějovické sokolovny.

Petr Pirtyák, Karel Vosika