Hráči z Podkletí byli jediným zástupcem našeho regionu a od samého začátku soutěže usilovali o medailové umístění. Po dvou turnajích byli Křemežští na druhém místě s minimální ztrátou na vedoucí Štěpánovice a se solidním náskokem před béčky Dobré Vody a Sezimova Ústí.

Maraton k medaili

Do závěrečného turnaje nastupovalo rezervní družstvo Sokola Křemže s minimálním potřebným počtem hráčů, a tak každého z nich čekal maraton osmi zápasů během několika hodin.

Ještě plni sil však nastoupili Křemežští do prvního utkání s odvěkým rivalem z Dobré Vody. V letošním roce se hráčům Křemže v těchto utkáních daří a stejně tomu bylo i tentokrát, i když muselo přijít na pomoc i štěstí. Ze šesti zápasů hned čtyři rozhodoval o vítězi až třetí set, ale vždy se radovali hráči Křemže.

Bodovali mix V. Koudelka a Maznová a všichni muži ve dvouhrách, a to V. Koudelka, Holeček i Podpěra. Hladká vítězství přidala Maznová ve dvouhře a bez problémů byli i Podpěra s Holečkem ve čtyřhře. Vstup do turnaje se tedy vydařil a vítězství nad Dobrou Vodou v poměru 6:0 už s předstihem zajistilo pro Křemži stříbrnou medaili.

I ve druhém zápase proti béčku Sezimova Ústí museli hráči Křemže prokázat kromě badmintonového umění i hodně bojovnosti a vůle po vítězství. Opět se třikrát hrálo o vítězství až ve třetím setu, kdy se znovu radovali hráči Křemže, kteří hráli ve stejné sestavě jako v prvním utkání. Jen první dvouhra vyzněla těsně ve prospěch soupeře – a připisovalo se vítězství Křemže v poměru 5:1.

Domácí Vodňany mají ve svém středu velmi kvalitního hráče Vojtu, který vždy v zápasech proti Křemži získá dva body. Stejně tomu bylo i tentokrát, a tak domácí vedli rychle 2:0. A když pak hosté prohráli i třetí mužský singl, zbylo pro ostatní hráče jen bojovat alespoň o remízu. Tu zajistili ve dvouhrách Holeček a Maznová a jistě hrající v turnaji neporažený debl Holeček a Podpěra. Takže Křemže B versus Vodňany 3:3.

Proti již jasnému vítězi přeboru ze Štěpánovic hráli Křemežští v posledním utkání turnaje již jen o čest. Štěpánovice s výrazně mladším a o několik hráčů širším kádrem byly jasným favoritem. Přesto Podpěra a Holeček ve dvouhrách i silný debl Holeček a Podpěra zajistili pro Křemži tři body potřebné pro remízu 3:3.

Celkově tedy béčko Sokola Křemže za konečných 31 bodů získalo cennou stříbrnou příčku v krajském přeboru smíšených družstev dospělých II. třídy 2009/2010.

Václav Koudelka